Płód został odnaleziony w okolicach Urzędu Skarbowego na trawniku publicznym. Nie stwierdzono ewentualnych sprawców, ale czynności trwają.

     Otrzymaliśmy informację, że w Żninie w okolicach ul. Leszka Białego odnaleziony został płód ludzki. Potwierdził te doniesienia aspirant sztabowy Artur Kędzierski z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

     21 sierpnia o 20.11 żnińscy policjanci otrzymali przekierowanie z nr alarmowego telefonu 112 ze zgłoszeniem, że niedaleko Urzędu Skarbowego, na publicznym trawniku znajduje się prawdopodobnie ludzki płód. Udali się na miejsce i potwierdzili to doniesienie. - Przeprowadzone na miejscu czynności nie pozwoliły na ujawnienie ewentualnego sprawcy, czy sprawców. Płód miał długość 7-8 cm, został zabezpieczony i decyzją prokuratora przewieziony do Zakładu Medycyny Sądowej w Bydgoszczy celem przeprowadzenia badania - przekazał Artur Kędzierski. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Szubinie, oddział zamiejscowy w Żninie.

     Płód ludzki długość 7-8 cm osiąga zazwyczaj w okolicach 13 tygodnia ciąży i waży wówczas około 20 g.

     Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 29 sierpnia.

Karol Gapiński, 23 VIII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry