Zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdami zakończyły się kolizje drogowe, do których doszło w Żninie i Janowcu Wielkopolskim. Sąd zadecyduje, jaką karę poniosą mężczyźni, którzy potrącili pieszych na pasach.

fot. KPP Żnin

     Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek (3.10.2019) około 20.40 w Żninie na ul. Sienkiewicza. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący chryslerem, 36-letni mieszkaniec powiatu żnińskiego, wyjeżdżając z ul. Podmurnej wykonał manewr skrętu w lewo i nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach i doprowadził do zderzenia. Sprawdzenie alkomatem wykazało, że kierowca nie był trzeźwy. W organizmie miał blisko 0,6 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.  
     Kolejne zdarzenie miało miejsce w piątek (4.10.2019) około 16.30 w Janowcu Wielkopolskim na ul. Gnieźnieńskiej. Wówczas kierujący pojazdem marki renault „zagapił się” i nie zauważył pieszej schodzącej z przejścia dla  pieszych. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego przez 37-letniego mieszkańca gminy Janowiec Wlkp., policjanci zatrzymali jego uprawnienia i odstąpili od ukarania go mandatem karnym.
     Pieszym została udzielona pomoc medyczna. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń.
W obydwu przypadkach mundurowi sporządzą wniosek o ukaranie. Jakie konsekwencje poniesie każdy z nich, zadecyduje sąd.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 8 X 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry