Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 33-latek, który kierując bez uprawnień spowodował kolizję. Mężczyzna w rezultacie nieprawidłowo wykonanego manewru wymijania uderzył w volkswagena. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

fot. KPP Żnin

     Do zdarzenia doszło w piątek (4.10.2019) około 13.00 w Rogowie na drodze krajowej nr 5. Wówczas dyżurny żnińskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów. Na miejsce zostali skierowani policjanci ogniwa ruchu drogowego. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem 33-latek wykonał nieprawidłowy manewr wymijania, w wyniku którego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki volkswagen transporter. Sprawdzenie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu mogileńskiego miał w organizmie ponad  dwa promile alkoholu. Natomiast w policyjnym systemie informatycznym znajdowała się adnotacja o wydaniu przez starostę mogileńskiego decyzji o cofnięciu uprawnień. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mogilnianin na chwilę przed zderzeniem samochodów korzystał z telefonu komórkowego.
     33-latka czeka teraz proces w sądzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz pomimo wydanej przez właściwy organ decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania, grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5000 złotych. Sąd orzeka w takich sprawach również zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Dodatkowo mogilnianin zostanie ukarany za popełnione wykroczenia.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 8 X 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry