Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 34-latkowi, który pomimo sądowego zakazu zdecydował się wsiąść za kierownicę. Jak się okazało, mężczyzna nie był trzeźwy i popełnił szereg wykroczeń.

fot. KPP Żnin

     W sobotę (5.10.2019) dyżurny żnińskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym, który uderzył w zaparkowany samochód w jednej spod janowieckich miejscowości. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z miejscowego komisariatu. W toku podjętych czynności mundurowi ustalili, że 34-letni mieszkaniec gminy, jadąc oplem astrą uderzył w zaparkowany samochód marki opel corsa. Właściciel corsy zaalarmowany przez małżonkę wyszedł z mieszkania. W związku z tym, że wyczuł alkohol od 34-latka, zabrał mu kluczyki, uniemożliwił dalszą jazdę i wezwał policję.
     Sprawdzenie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy. Mężczyzna nie stracił prawa jazdy, ponieważ go nie posiadał. Za popełnienie przestępstwa drogowego Sąd Rejonowy w Żninie zakazał mu prowadzenia pojazdów mechanicznych do czerwca 2020 roku. Dalsze czynności kontrolne wykazały kolejne nieprawidłowości. Samochód, którym poruszał się sprawca, nie posiadał aktualnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC.
     34-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Niebawem usłyszy zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 8 X 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry