Martwego i okaleczonego psa porzucono na drodze w Świątkowie. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

     We wtorek, 5 listopada o 18.20 do Komendy Powiatowej Policji w Żninie wpłynęło zgłoszenie, że w Świątkowie na jezdni leżą dwa psy. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim. - Zgłoszenie potwierdzone zostało przez policjantów częściowo z uwagi na to, że jeden był żywy, drugi - martwy leżał na jezdni. W związku z tym zdarzeniem prowadzimy postępowanie w sprawie, które ma wyjaśnić przyczyny i okoliczności śmierci tego zwierzęcia - powiedziała Wioleta Burzych, oficer prasowy KPP w Żninie.
     Postępowanie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim pod nadzorem prokuratora. Pies trafił na sekcję zwłok, która ma wykazać przyczynę śmierci zwierzęcia.
     Nieoficjalnie pozyskaliśmy informację, że pies posiadał na ciele liczne ślady znęcania oraz rany wskazujące na pobicie jak i znęcanie się pod względem chirurgicznym.
     Drugi z psów trafił pod obserwację weterynarza.

     Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 14 listopada.

Sylwia Wysocka, 7 XI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry