Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Szubińscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Na domiar złego z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

     W środę 6 listopada, o 17.30 dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na ul. Bydgoskiej w Rynarzewie. Na wskazanej ulicy, mercedes nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Kia, w wyniku czego doszło do zderzenia. Sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca kii ruszył za mercedesem, równocześnie przekazując informację nakielskiemu dyżurnemu o swoim położeniu.

- Kierowca mercedesa nie zdołał uciec zbyt daleko, gdyż w pobliskich Małych Rudach został zatrzymany przez szubińskich patrolowców - relacjonuje mł. asp. Zofia Wrzeszcz, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle. - Bardzo szybko wyszło na jaw, dlaczego 33-letni mieszkaniec gminy Szubin próbował uciec. Otóż okazało się, że był pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnych systemach wyszło, że 33-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż wyrokiem zabronił mu tego sąd.

Kierowca mercedesa niebawem usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Grozi mu za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie się też tłumaczyć za spowodowanie kolizji na tak zwanym podwójnym gazie. Za to grozi mu wysoka grzywna. Ostateczne decyzje w sprawie należą do sądu.

Tego samego dnia, ale około godziny 12.00 w Szubinie na ul. Kochanowskiego funkcjonariusze z miejscowego komisariatu, w trakcie patrolu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. Po sprawdzeniu personaliów 20-letniego mieszkańca gminy Szubin w policyjnych systemach, okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

- Mieszkaniec gminy Szubin będzie musiał tłumaczyć się ze swojego zachowania w sądzie. Zgodnie z  obowiązującymi przepisami grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - dodaje policjantka.

Remigiusz Konieczka, 8 XI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry