Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Barcin, którzy zdecydowali się na podróż motorowerem, pomimo iż wcześniej spożywali alkohol. Teraz sąd zdecyduje jaką poniosą karę.

     W niedzielę (17.11.2019) około 16.00 w Barcinie na ul. Polnej policjanci ogniwa prewencji z miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Podczas rozmowy wyczuli od kierowcy alkohol. Sprawdzili 49-latka alkomatem i wówczas potwierdziło się, że był pod działaniem alkoholu. W organizmie miał ponad 0,7 promila.
     Tego samego dnia około 18.30 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Łabiszynie zostali skierowani na interwencję do Lubostronia. W rozmowie z osobą zgłaszającą ustalili, że 43-letni kierowca skutera przewrócił się na jezdni. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że pojazd, którym się poruszał nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz nie był dopuszczony do ruchu.
     Nieodpowiedzialni kierowcy wkrótce poniosą konsekwencje swojego zachowania. Jaką poniosą karę, zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 18 XI 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry