Żnińska „drogówka” zatrzymała kierowcę, który wsiadł za kierownicę, pomimo iż sąd mu tego zakazał. Teraz grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. A wszystko zaczęło się od nadmiernej prędkości.

     W niedzielę (1.12.19) w godzinach popołudniowych policjanci ogniwa ruchu drogowego żnińskiej komendy Policji czuwali nad bezpieczeństwem osób podróżujących droga krajową nr 5. Kilkanaście minut po godzinie 15.00 w Jaroszewie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla, który przekroczył dozwoloną prędkość. Był to 24-letni mieszkaniec gminy Żnin. Mężczyzna poproszony o okazanie dokumentu prawa jazdy, oświadczył, że go nie posiada, gdyż stracił uprawnienia do kierowania za jazdę pod wpływem alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że kierowca posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący od czerwca bieżącego roku. W toku prowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze ujawnili ponadto, że pojazd nie miał ważnych badań technicznych oraz aktualnej polisy OC.
     24-latek usłyszy niebawem zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu. Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 2 XII 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry