Zarzut posiadania narkotyków usłyszał w piątek 19-letni mieszkaniec gminy Kcynia. W samochodzie, którym kierował, policjanci znaleźli zabronione substancje. Wyniki badań laboratoryjnych rozstrzygną czy usłyszy również zarzut kierowania pod ich wpływem.

     W piątek (29.11.19) krótko przed 2.00 w Barcinie na ul. św. Wojciecha policjanci z tamtejszego komisariatu zauważyli osobowego volkswagena, którego tor jazdy sugerował, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. W pojeździe oprócz 19-letniego kierowcy podróżowało jeszcze dwóch pasażerów. Podejrzenia mundurowych wzbudziło ich nerwowe zachowanie. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli niewielką ilość białego proszku w woreczku z zapięciem strunowym. Mieszkaniec gminy Kcynia oświadczył, że jest to amfetamina, która jest jego własnością. Przyznał ponadto, że ją zażywał.
     19-latek został zatrzymany. Pobrano od niego krew do badań laboratoryjnych. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Jeszcze tego samego dnia kierowca usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Wyniki badań laboratoryjnych rozstrzygną czy usłyszy również zarzut kierowania pod ich wpływem.  

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 2 XII 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry