Do 2 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Barcin, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy, pomimo że wcześniej spożywali alkohol. Sąd zadecyduje o ich dalszym losie. Do zatrzymania obu pijanych kierowców doszło w sobotę, 7 grudnia.

     Około 16.00 na stanowisko kierowania w żnińskiej komendzie wpłynęła informacja o pojeździe, który dachował na trasie Murczyn-Młodocin. 57-latek, który kierował hondą nie dostosował prędkości do warunków ruchu w rezultacie czego doprowadził do wywrócenia i dachowania pojazdu. Sprawdzenie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pijany. W organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.
     Około 16.20 w Piechcinie barcińska „patrolówka” zatrzymała do kontroli drogowej 28-latka, który kierował osobowym oplem bez wymaganego przepisami oświetlenia. Jego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Po chwili wyszło na jaw, jaka była tego przyczyna. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wykazało blisko promil alkoholu w organizmie mężczyzny. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.
     O losie obydwóch mężczyzn zadecyduje sąd. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 10 XII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry