W miniony weekend funkcjonariusze drogówki wyeliminowali z ruchu kierowców, którzy bezceremonialnie łamali przepisy ruchu drogowego.

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

     W niedzielę, 8 grudnia podczas obserwacji ruchu pojazdów przemieszczających się przez Zalesie, mundurowi zauważyli fiata, którzy przejeżdżał przez tą miejscowość z dużą prędkością. Po dokonaniu pomiaru okazało się, że kierowca auta przekroczył prędkość dozwoloną w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Jak informuje podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle, 31-letni mieszkaniec Bydgoszczy został ukarany mandatem i czasowo zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Dokument odzyska za 3 miesiące.
     Z kolei w nocy z soboty na niedzielę (7/8 grudnia) mundurowi, którzy patrolowali szubińskie ulice, zwrócili uwagę na kierowcę mitsubishi, który wyprzedzał inne auta w miejscu niedozwolonym, a dokładniej na linii podwójnej ciągłej.
     - Aby uświadomić kierowcy, że przepisy są po to, by je przestrzegać, funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli - mówi Justyna Andrzejewska. - Mitsubishi prowadził 27-latek. Szybko okazało się, dlaczego kierowca nie mógł skupić uwagi na zgodnej z przepisami jeździe. Percepcję zaburzył mu prawdopodobnie alkohol, który wyczuli od niego policjanci. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy aż 1,7 promila alkoholu.
Auto, które prowadził mężczyzna zostało odholowane, natomiast kierowca noc spędził w policyjnym areszcie. Wcześniej policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Następnego dnia podejrzany usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, a za wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym otrzymał mandat. Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd. Za jazdę na przysłowiowym podwójnym gazie kierowcy grożą dwa lata pozbawienia wolności.  

Remigiusz Konieczka, 10 XII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry