Wkrótce na terenie naszego powiatu rozpoczną się ferie zimowe. Aby ten czas uczniowie i przedszkolaki spędzili bezpiecznie, policjanci żnińskiego garnizonu biorą udział w zajęcia profilaktycznych skierowanych do tych właśnie odbiorców.

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

     Prelekcje dla dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej  w Bożejewicach oraz Szkoły Podstawowej w Słębowie wygłosił policyjny profilaktyk st. sierż. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk oraz dzielnicowy mł. asp. Marcin Ziętek. Policjantka spotkała się także z podopiecznymi Przedszkola Miejskiego nr 2 w Żninie.
     Prelegenci, podczas swoich wystąpień, omówili podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku podczas ferii. Opowiedzieli jak bezpiecznie podróżować stosując pasy i foteliki samochodowe. Radzili, aby nie ufać obcym osobom.  Przypomnieli, że bardzo ważny jest nadzór osoby dorosłej. Nie zabrakło także porad, w jaki sposób postąpić w sytuacji zagrożenia.
     Mundurowi wyświetlali filmy promujące szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 23 I 2020

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry