Policjanci z Kcyni podczas kontroli seata zatrzymali mieszkańca Bydgoszczy. Nie dość, że wsiadł za kierownicę pijany, to zdecydował się na jazdę w okresie, kiedy miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami.

     Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kcyni podczas patrolu miasta zwrócili uwagę na kierowcę seata, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Policjanci postanowili sprawdzić, czy kierowca ma jakieś przeciwwskazania zdrowotne do zapinania pasów i zatrzymali auto do kontroli.
     - Widać było, że siedzący za kierownicą 37-latek był zdenerwowany. Szybko okazało się, jaki był tego powód. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol, a badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad promil alkoholu - informuje  podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowa KPP w Nakle. - Poza tym, mieszkaniec Bydgoszczy nie okazał policjantom do kontroli blankietu prawa jazdy, a sprawdzenie jego personaliów w policyjnych systemach dowiodło, że kilka dni wcześniej 37-latek stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.
     Za brak blankietu prawa jazdy oraz jazdę bez pasów, kierowca został ukarany mandatami. Z jazdy tzw. na podwójnym gazie będzie się niebawem tłumaczył przed sądem. Natomiast o fakcie, że wsiadł za kierownicę w czasie, kiedy miał na trzy miesiące zatrzymane prawko, zostanie powiadomione odpowiednie starostwo powiatowe. Może to skutkować przedłużeniem zatrzymania prawa jazdy o kolejne trzy miesiące.

Remigiusz Konieczka, 4 II 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry