Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał mieszkaniec gminy Barcin, u którego barcińscy mundurowi znaleźli narkotyki. Konsekwencje prawne poniesie także nieletni mieszkaniec gminy, o losie którego zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich oraz 21-letni mieszkaniec gminy Gąsawa, który kierował będąc pod wpływem narkotyków.

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

     W poniedziałek (3 lutego) kilkanaście minut po 12.00 patrol składający się z policjanta i strażnika miejskiego, wylegitymował 17-latka, którego zachowanie wydało się mundurowym podejrzane. Ich przypuszczenia okazały się słuszne, bowiem w rezultacie przeprowadzonej kontroli osobistej znaleźli plastikowy woreczek z suszem roślinnym. Mieszkaniec gminy został zatrzymany, a następnie przewieziony na komisariat, gdzie usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.
     Około 19.00 patrol mieszany podjął czynności wobec 15-latka, który na widok funkcjonariuszy zaczął się nerwowo zachowywać. Wkrótce wyszło na jaw, jaka była tego przyczyna. Mundurowi znaleźli przy nim szklaną lufkę nabitą suszem roślinnym oraz zawiniątko z zawartością tego samego środka.  
     O losie obydwóch mężczyzn zdecyduje sąd, w przypadku nieletniego będzie to sąd rodzinny i nieletnich. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
     Do innego zdarzenia doszło w niedzielę (2 lutego) w godzinach wieczornych na ul. Klemensa Janickiego w Żninie. Miejscowi „patrolowcy” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw. Podczas kontroli bagażu w pojeździe znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym oraz tabletki ecstasy. Mieszkaniec gminy Gąsawa został sprawdzony alkomatem, który wykazał, że był trzeźwy. Jednak narkotest wskazał, że 21-latek znajdował się pod działaniem środków odurzających. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Ujawnione środki zostały zabezpieczone.
     Funkcjonariusze zatrzymali 21-latka, którego najpierw przewieziono do placówki medycznej, gdzie została pobrana jego krew do badań laboratoryjnych, a następnie trafił do policyjnego aresztu.
     Następnego dnia (3 lutego) gąsawianin usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz kierowania pod ich wpływem. Jakie konsekwencje poniesie mężczyzna, zadecyduje sąd, do którego trafi akt oskarżenia. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

     Z kolei we wtorek (4 lutego) około 1.00 policjanci z janowieckiego komisariatu na ul. Tysiąclecia zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem. 23-latek od razu przyznał się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze potwierdzili to w policyjnym systemie. Na mieszkańca gminy Kcynia nałożyli mandat karny w kwocie 500 złotych.
     Podczas kontroli pojazdu, funkcjonariusze znaleźli młynek oraz wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Młody mężczyzna zaczął się dziwnie zachowywać, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. Nie potrafił jednoznacznie określić czy zażywał środki odurzające czy nie. 23-latek został sprawdzony narkotesterem, który wskazał obecność w jego organizmie dwóch różnych środków narkotycznych. Od kierowcy pobrano krew do badań laboratoryjnych.
     Jakie konsekwencje poniesie mieszkaniec gminy Kcynia, zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym pod działaniem środków odurzających grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych
oficer prasowa
Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 5 II 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry