Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miała 33-latka, która spowodowała w sobotę kolizję. Jak się okazało, kobieta nie powinna wsiadać za kierownicę, ponieważ nie miała do tego uprawnień. Teraz grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności.

     W sobotę (8 lutego) krótko po 23.00 dyżurny żnińskiej jednostki policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na terenie jednej z wsi nieopodal Żnina. Policjanci po przybyciu na miejsce zastali uczestników zdarzenia. W toku prowadzonych czynności ustalili, że 33-letnia żninianka, która prowadziła osobowego renaulta, uderzyła w prawidłowo zaparkowanego forda. Kobieta nie powinna wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiadała prawa jazdy. Ponadto okazało się, że jest kompletnie pijana. Sprawdzenie alkomatem wykazało, że w organizmie miała ponad 2,5 promila alkoholu.
     Wkrótce 33-latka usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za wykroczenia, których się dopuściła. Grozi jej wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych
oficer prasowa
Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 5 II 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry