Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Małżeństwo ze Żnina ujęło na gorącym uczynku nietrzeźwego kierowcę, który wcześniej spowodował kolizję. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. 72-latkowi grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

     W czwartek (20 lutego) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żninie otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali tam małżeństwo, które poinformowało o swoich przypuszczeniach. Mieszkańcy Żnina przekazali ponadto, że podejrzany mężczyzna swoim pojazdem uderzył w zaparkowane auto i odjechał.
     Policjanci podjęli czynności na miejscu zdarzenia drogowego z właścicielką uszkodzonego samochodu. Wówczas ponownie skontaktował się z nimi dyżurny informując o obywatelskim ujęciu tego kierowcy. Para zauważyła mężczyznę na parkingu przy jednym z marketów. Ujęli go, gdy próbował odjechać i uniemożliwili dalszą jazdę.
     Policjanci sprawdzili trzeźwość 72-latka. Okazało się, że w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.  
     Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce usłyszy zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów. Poniesie także konsekwencje uszkodzenia pojazdu.
     Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej, który każdemu obywatelowi daje art. 243 Kodeksu postępowania karnego. Przestępcę można zatrzymać zarówno na gorącym uczynku, jak i po pościgu, podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Trzeba jednak pamiętać, że takie prawo przysługuje w jednym z dwóch przypadków: gdy zachodzi obawa ukrycia się sprawcy bądź, gdy nie można ustalić jego tożsamości. Zatrzymanego w ten sposób przestępcę należy niezwłocznie przekazać w ręce policji.

nadesłała podkom. Wioleta Burzych
oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 21 II 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry