Dwóch mieszkańców gminy Janowiec Wielkopolski usłyszało zarzut pobicia. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Teraz czeka ich proces w sądzie. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

     Do zdarzenia doszło w środę (19.02.20) około południa na terenie Janowca Wielkopolskiego. Do mieszkania pokrzywdzonego przyszło dwóch mężczyzn (w wieku 30 i 36 lat), którzy pobili go, uderzając i kopiąc po całym ciele. Do takiej sytuacji doszło dwukrotnie w odstępie kilkunastu minut. Podczas drugiego pobicia pokrzywdzonemu udało się uciec i ukryć w mieszkaniu sąsiadki.
     46-latek z obrażeniami ciała trafił do placówki medycznej, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy. Dopiero w godzinach wieczornych poinformował mundurowych o zajściu w jego mieszkaniu.
     W czwartek (20 lutego) żnińscy i janowieccy policjanci zatrzymali sprawców pobicia, którzy trafili do policyjnego aresztu. W piątek (21 lutego) funkcjonariusze doprowadzili 30- i 36-latka do prokuratora, który zdecydował o zastosowaniu wobec nich policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego. Ponadto zakazał im opuszczania kraju i zbliżania się do pokrzywdzonego. Zachowanie mężczyzn oceni sąd. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

nadesłała podkom. Wioleta Burzych
oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 21 II 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry