Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Dwudziestoletni mieszkaniec Kcyni na widok patrolu wdusił pedał gazu i zaczął uciekać, mimo sygnałów do zatrzymania. Powód ucieczki szybko wyszedł na jaw. Kierowca nie miał uprawnień do kierowania autem.  

     - Sytuacja ta miała miejsce w ostatnich dniach w Kcyni – informuje mł. asp. Zofia Wrzeszcz, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle. - Patrolujący miasto mundurowi zwrócili uwagę na bmw, za którego kierownicą siedział znany im służbowo 20-latek. Policjanci byli przekonani, że mieszkaniec miasta nie posiada prawa jazdy, dlatego wydali mu wyraźny sygnał do zatrzymania.
     Kierowca nie zamierzał poddać się policyjnej kontroli. Wdusił pedał gazu i próbował uciec funkcjonariuszom. Bmw zostało zatrzymane po pościgu na jednej z ulic na obrzeżach miasta. Podczas sprawdzania kierowcy potwierdziły się przypuszczenia mundurowych. Mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ nie miał do tego uprawnień.
     Z racji tego, że kierowca nie zatrzymał się do kontroli, usłyszy zarzut, za który grozi do 5 lat więzienia. Mieszkaniec Kcyni odpowie też za jazdę bez wymaganych uprawnień. Zachowanie 20-latka oceni sąd.

(rk), 17 III 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry