Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 32-latkowi, który prowadził samochód osobowy pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile. Jego zachowanie oceni sąd.

fot. KPP Żnin
 fot. KPP Żnin

     Do zdarzenia doszło we wtorek (17 marca) w godzinach nocnych w Podgórzynie. Dyżurny żnińskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o tym, że pojazd wjechał do rowu, a kierujący próbuje zatrzymywać przejeżdżające samochody. Na miejsce zostali skierowani żnińscy patrolowcy.
     Funkcjonariusze zastali 32-latka, podczas gdy podczepiał linę do samochodu znajdującego się w rowie. Mężczyzna, od którego czuć było alkohol, próbował wprowadzić funkcjonariuszy w błąd twierdząc, że to nie on prowadził pojazd. Twierdził, że kierował kolega, który poszedł po pomoc. Jednak mundurowi nie dali temu wiary, gdyż dzięki zeznaniom świadka wiedzieli, że mężczyzna podróżował sam.
     Kierowca został zatrzymany. Sprawdzenie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za pokwitowaniem. Teraz czeka go proces w sądzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

nadesłała podkom. Wioleta Burzych
oficer prasowa
Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 19 III 202
0

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry