• Warszawa odbiera donosy na burmistrza Żnina
  czwartek, 02 sierpnia 2018 Odsłony: 718
  Warszawa odbiera donosy na burmistrza Żnina

  Do dwóch ministerstw i do Urzędu Zamówień Publicznych oraz do Izby Administracji Skarbowej wysłano anonim z zarzutami wobec Roberta Luchowskiego. Rzekomo mieli go napisać pracownicy żnińskiego ratusza, ale nikt się pod tym nie podpisał. Mimo to urzędnicy z Warszawy przesłali ten donos wojewodzie w Bydgoszczy, a ten przekierował go do ewentualnego wykorzystania służbowego szefowi Rady Miejskiej w Żninie. Ten oddał to w ręce szefa komisji rewizyjnej, a on z kolei poprosił o opinię radcę prawnego i teraz wszystko wskazuje na to, że anonim trafi do kosza.

  Czytaj więcej...

 • Podliczono koszty rozpraw
  środa, 01 sierpnia 2018 Odsłony: 688
  Podliczono koszty rozpraw

  55.017 zł kosztowała gminę Kcynia zewnętrzna kancelaria prawna reprezentująca ją w procesach o kanalizację. Dodatkowe 18.450 zł gmina zapłaciła tytułem zwrotu kosztów procesu. Łącznie więc sprawy związane z procesami w sprawie zwrotu dotacji za kanalizację kosztowały gminę 73.460 zł. Gmina zwróciła 2.500.000 zł przyznanej jej dotacji.

  Czytaj więcej...

 • Czwarte absolutorium jednogłośnie
  środa, 27 czerwca 2018 Odsłony: 495
  Czwarte absolutorium jednogłośnie

  Po sprawozdaniu finansowym, jakie burmistrz Kcyni Marek Szaruga przedstawił na sesji Rady Miejskiej i przedstawieniu opinii RIO i komisji rewizyjnej w kwestii zarządzania trudnym, bo ubogim, budżetem gminy, gdzie mimo problemów finansowych w 2017 roku prowadzone były inwestycje na terenie gminy, stan budżetu nie zachwiał właściwej polityki finansowej gminy. Taki stan docenili radni Rady Miejskiej w Kcyni udzielając jednogłośnie absolutorium burmistrzowi Markowi Szarudze, który od kilku tygodni sprawuje władze w gminie bez zastępcy po rezygnacji Bogny Adamskiej i oświadczył, że nie będzie powoływał nowego wiceburmistrza.

  Czytaj więcej...

 • 381 zł mniej
  środa, 20 czerwca 2018 Odsłony: 304
  381 zł mniej

  Rada Miejska w Szubinie zmieniła wysokość wynagrodzenia burmistrza Artura Michalaka. Dotychczas zarabiał brutto 11.001 zł, a na pensję składało się: wynagrodzenie zasadnicze - 6.000 zł, dodatek funkcyjny - 2.100 zł, dodatek za wieloletnią pracę - 1.200 zł i dodatek specjalny (20% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego) - 1.701 zł. 

  Czytaj więcej...

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry