Pierwsza sołtys Kniei Maria Boryczka wraz z Radą Sołecką: Elżbietą Antoniak, Barbarą Nowicką i Lucjanem Ciporą 

          fot. Magdalena Kruszka

Knieja, świetlica, gazociąg, Maria Boryczka
Pierwsza sołtys Kniei
     Maria Boryczka została pierwszą sołtys młodego sołectwa Knieja. Wybory były niezbędne po tym, jak Knieja oddzieliła się od sołectwa Józefinka, do którego do tej pory należała.

     Wybory sołeckie dla sołectwa Knieja odbyły się 19 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Barcinie. Na 148 osób uprawnionych do głosowania w zebraniu wzięło udział 37 osób. Była to wystarczająca liczba, aby rozpocząć zebranie w pierwszym terminie. Zarówno kandydatka na sołtysa, jak i kandydaci do Rady Sołeckiej zostali zgłoszeni już wcześniej, więc na zebraniu pozostało tylko przeprowadzić głosowanie.
     Jedyną zgłoszoną kandydatką na sołtysa była Maria Boryczka. W głosowaniu na sołtysa oddano 36 głosów ważnych, z czego 33 głosy to były głosy poparcia. Nie było głosów sprzeciwu, natomiast trzy osoby wstrzymały się od głosu. Jeden głos oddano nieważny. Nie wpłynęło to jednak na wynik wyborów i Maria Boryczka została pierwszym sołtysem Kniei.
     - Chciałabym, żeby ta moja rola była taką moją małą misją służenia wszystkim państwu w wiosce i żeby to była dobra misja - powiedziała sołtys Maria Boryczka po ogłoszeniu wyników. - Chciałabym, żebyśmy się integrowali, tak jak to już wcześniej bywało. Mam nadzieję, że nasza wioska stanie na nogi, że będziemy mieli własną świetlicę i instalację gazową. To są nasze priorytety.
     W wyborach na członków Rady Sołeckiej również udział wzięło 37 mieszkańców Kniei. Jeden głos okazał się nieważny. Elżbieta Antoniak cieszyła się poparciem 34 osób. Na Lucjana Ciporę zagłosowały 33 osoby, a na Barbarę Nowicką 35 osób.

Magdalena Kruszka
Pałuki nr 1228 (34/2015)

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry