Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Mogilno, burmistrz, samochód, remont, plac, targowisko
Chce walczyć z samochodami
    Burmistrz Duszyński zapowiedział w przyszłym roku remont placu po byłym targowisku przy ul. Hallera.

     Radni mogileńscy zaczynają dopytywać się coraz częściej o remont byłego placu targowego przy ul. Hallera, który służy obecnie mieszkańcom za parking. Radna Iwona Golis ze Stawisk pytała, czy burmistrz planuje w kolejnym roku remont tego parkingu.
     - Ja wiem, że głównym priorytetem jest ten główny parking w mieście, ale ten parking jest straszny i coś by trzeba o tym pomyśleć - mówiła. W sprawie parkingu apelował także radny Paweł Molenda z Padniewka. - Ja tam bardzo rzadko przebywam, ale ostatnio miałem kilka razy okazję tam zaparkować, to na tych nierównościach to można sobie nogi połamać, a jest to wizytówka Mogilna - mówił radny. - To nie jest parking tylko plac - burmistrz Leszek Duszyński pouczył radnych.
     Pierwszy raz tak zdecydowanie mówił o potrzebie jego remontu: - Rzeczywiście musimy te ubytki tam uzupełnić. Planuję, żeby w przyszłym roku był remont tego placu. - Oczywiście, jak to w Polsce, samochody są ważniejsze niż człowiek niż przestrzeń dla życia, dla rowerów. Samochody się wszędzie wpychają, również i tam. W innych miastach, w Europie place tętnią życiem, u nas samochody sobie stoją (...) mało tego parkują również na chodnikach, dlatego czas zacząć walczyć z samochodami w przestrzeni publicznej - mówił burmistrz.
     Dodał, że o rozwiązaniach komunikacyjnych będzie także rozmawiał z radnymi na spotkaniu przy okazji dyskusji o przyszłorocznym budżecie, bo, jak to określił: - Gmina ma kilka pomysłów na poprowadzenie ścieżek rowerowych w mieście.

Marek Holak
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1231 (37/2015)

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry