Burmistrz Janowca zakłada, że konieczne będzie sprawdzenie finansów z lat wcześniejszych.

Leszek Grzeczka fot. Sylwia Wysocka
Leszek Grzeczka fot. Sylwia Wysocka

     Wracamy do sprawy odwołania z funkcji zastępcy burmistrza i sekretarza w jednej osobie Tomasza Majewskiego. Burmistrz Leszek Grzeczka zapewnił, że cały czas trwa audyt w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Jego zakończenie planowane było na 16 grudnia, jednak najprawdopodobniej termin zostanie wydłużony, bo - jak podejrzewa burmistrz - trzeba będzie się cofnąć jeszcze do lat poprzednich działania ośrodka kultury, co będzie miało wpływ na datę zakończenia audytu.

     - Policja zwróciła się do nas z zapytaniem, na jakim etapie jest audyt i kiedy planowane jest jego zakończenie w związku ze złożonym przez nas zawiadomieniem do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które skierowaliśmy 22 października, a prokuratura przekazała sprawę policji. Poinformowałem, że audyt jest na etapie kontroli dokumentów księgowych. Ja z kolei wystosowałem zapytanie, jakie kroki prokuratura i policja poczyniła w tej sprawie i jakie w najbliższym czasie do końca roku zamierza poczynić. Odpowiedzi jeszcze nie mam - mówi burmistrz Grzeczka.

     Poinformował również, że wpłynął pozew z Sądu Pracy o odszkodowanie w wysokości 22.002 zł za niesłuszne zdaniem powoda zwolnienie z pracy. Do 9 grudnia do tego pozwu musimy się ustosunkować. Głównym zarzutem była kwestia wskazanych w wypowiedzeniu powodów, które dotyczyły poprzedniej pracy, a nie etatów w Urzędzie Miejskim, jak i to, że wskazane w wypowiedzeniu faktu nie są niczym jeszcze potwierdzone, gdyż trwa audyt i nie są jeszcze zweryfikowane. 

     Tomasz Majewski natomiast poinformował, że Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy przekazała do rozpatrzenia do Prokuratury Rejonowej w Nakle jego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez burmistrza Janowca Wielkopolskiego i radcę prawnego Urzędu Miejskiego w Janowcu.

Sylwia Wysocka, 4 XII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry