W piątek, 10 stycznia odbyła się Rady Miejskiej w Barcinie, na której podejmowano uchwały dotyczące likwidacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcinie i Szkoły Podstawowej w Mamliczu. Na sesję przybyło wielu rodziców z transparentami, którzy chcą wyrazić swój protest przeciwko likwidacji szkół, a także zobaczyć, jak w tej sprawie głosować będą radni.

fot. Magdalena Kruszka
fot. Magdalena Kruszka
fot. Magdalena Kruszka
fot. Magdalena Kruszka

     Podczas sesji burmistrz Michał Pęziak złożył wniosek, aby zmienić porządek obrad i zamiast uchwał o likwidacji szkół, wprowadzić uchwały o przekształceniu ich. Radna Agnieszka Sulecka zawnioskowała, aby uchwały te całkowicie zdjąć z porządku obrad. Ostatecznie radni 10 głosami przyjęli propozycję zmian złożoną przez burmistrza. Przeciw byli Agnieszka Sulecka, Witold Antosik, Ewa Kołodziejska, Marek Koliński i Teresa Wilk.

     Radni większością głosów opowiedzieli się za przekształceniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcinie w filię zespołu szkół w Barcinie. Ośmioma głosami radni przyjęli także uchwałę o przekształceniu Szkoły Podstawowej w Mamliczu w szkołę filialną.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Magdalena Kruszka, 10 I 2020

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry