Żnin, powiat, staż, praca, stypendium, projekt

     Powiat żniński zamierza pozyskać środki finansowe na organizację staży zawodowych dla uczniów szkół kształcenia zawodowego. Poszukiwani są pracodawcy, którzy przyjmą uczniów na miesięczne staże w lipcu i sierpniu 2013 i 2014 roku.

     Ogłoszony został konkurs w ramach 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W związku z tym dla uczniów techników i szkół zawodowych powiat żniński chce pozyskać środki na organizację staży zawodowych, które odbywałyby się w okresie letnim w 2013 i 2014 roku. Wymiar stażu dla jednego ucznia przewidziany jest na 150 godzin w okresie miesiąca.
     W celu zapewnienia staży  poszukiwani są pracodawcy z branż turystycznej, gastronomicznej, uzdrowiskowej, mechanicznej, narzędziowej i informatycznej. Przewidziano dla nich m.in. wynagrodzenie dla opiekunów stażu, reklamę w mediach lokalnych i na stronach internetowych powiatu i szkół oraz bezkosztowego pracownika-stażystę.
     Uczniom zapewnione zostanie natomiast miesięczne stypendium stażowe, zwrot kosztów dojazdu do zakładów pracy, wyżywienie, odzież ochronna, ubezpieczenie, doradztwo zawodowe oraz warsztaty autoprezentacji.
     Pracodawcy, którzy zainteresowani są wzięciem udziału w projekcie swoją wstępną deklarację mogą przesłać na e-mail: edu@znin.pl lub pocztą na adres Starostwo Powiatowej, Żnin, ul. Potockiego 1. W zgłoszeniu należy podać nazwę i adres firmy, branżę (PKD), liczbę stażystów na wakacje 2013 roku i wakacje 2014 roku oraz kontakt telefoniczny, mailowy i fax.

(mj), 25 VI 2012

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry