Żnin, Pałuckie Centrum Zdrowia, szpital, dyrektor, Kuss
  
     Dziś (17 listopada 2011 r. ) o 9.00 o zmianie na stanowisku prezesa Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie będzie decydować rada nadzorcza PCZ.

     Starosta żniński Zbigniew Jaszczuk nie chciał ujawniać nazwiska kandydata. Powiedział tylko, że miał trzy warianty rozwiązania sytuacji. Pierwszy kandydat odmówił objęcia funkcji prezesa PCZ w poniedziałek. Wczoraj, późnym popołudniem drugi kandydat wyraził zgodę na prowadzenie spółki.
 Staroście zależało na szybkiej zmianie na stanowisku prezesa po tym jak okazało się, iż dotychczasowy prezes Tomasz Kuss nie może jednocześnie kierować spółką i prowadzić prywatnej praktyki lekarskiej. Jednak oprócz tego, że staroście zależało na czasie, chciał obsadzić na tym stanowisku osobę, która byłaby jednocześnie lekarzem. - Lepszym kandydatem byłaby moim zdaniem pierwsza osoba, z którą rozmawialiśmy, ale nie wyraziła ona zgody. Dosłownie przed chwilą otrzymałem potwierdzenie od drugiej - powiedział nam wczoraj wieczorem starosta. Niewykluczone, że jeszcze dziś nowy prezes zostanie przedstawiony załodze.
     Nazwiska kandydata nie udało nam się poznać. Od starosty dowiedzieć się jedynie tego, że jest to osoba, która ma doświadczenie w zarządzaniu większymi pieniędzmi niż budżet pałuckiego Centrum Zdrowia, że ma zatrudnienie i zmieni miejsce pracy i że z nowego prezesa będą zadowoleni samorządowcy z naszego powiatu.

Remigiusz Konieczka

Pałuki nr 1031 (46/2011)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry