Ginekolog-położnik Mbamu Nsonsa w obecności pacjentki Sylwii Sadowskiej i urodzonej 13 stycznia Leny prezentuje otrzymany certyfikat „Laur Pacjenta 2013” 

       fot. Magdalena Lachowicz

Oddział położniczo-ginekologiczny, szpital, Strzelno, Mbamu Nsonsa
Laur pacjenta dla Mbamu Nsonsa
    Doceniony przez pacjentki lekarz w rozmowie z naszym reporterem przyznał, że kompletnie nie wie jak to się stało, że został laureatem plebiscytu.

     Ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego szpitala w Strzelnie, ginekolog-położnik Mbamu Nsonsa otrzymał honorowe odznaczenie Laur Pacjenta 2013 w kategorii Lekarz - specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa.
     Odznaczenie zostało mu przyznane w ramach Ogólnopolskiego Plebiscytu Medycznego Laur Pacjenta odbywającego się m.in. pod patronatem Krajowego Rejestru Lekarzy Specjalistów. Laur Pacjenta 2013 jest plebiscytem medycznym, w którym pacjenci sami wybierają najbardziej rzetelnych i szanowanych lekarzy oraz placówki medyczne cieszące się największym zaufaniem. Głosowanie w plebiscycie odbywało się od 25 kwietnia do 23 listopada 2013 r. w Internecie.
     - Niemniej czułem się zaszczycony. My pracujemy dla ludzi i jeżeli mamy u pacjentów uznanie, to znaczy, że człowiek spełnia się w swoim zawodzie, i do tego spełnienia cały czas dąży. Największą satysfakcją dla mnie jest to, że pacjentki dobrze odbierają moją pracę. My jesteśmy tutaj dla ludzi - powiedział nam Mbamu Nsonsa.
     Zaznaczył, że na oddziale ginekologiczno-położniczym strzeleńskiego szpitala odnotowano, że miniony rok, był rokiem bardzo dobrym. W 2013 r. w placówce przyszło na świat 401 noworodków, a umieralność okołoporodowa była zerowa, co zdaniem doktora jest bardzo ważne. Czyli ani przed porodem, ani w trakcie porodu, ani po porodzie nie było zgonów.
     - Powikłań żadnych. Jesteśmy jednym z najlepszych szpitali w tej dziedzinie w województwie. Osiągnąć poziom umieralności okołoporodowej na zero nie jest łatwo. Ten wynik jest jednym z najlepszych w całej Polsce. Do tego my bardzo dużo operujemy. Wykonujemy u nas wszystkie rodzaje operacji ginekologicznych. Uważam, że ten szpital ma naprawdę rację bytu, tutaj dla tej populacji. Rzecz tkwi w tym, że kobiety nie muszą u nas długo czekać w kolejce na operację. Operowane są u nas jakby z marszu, czyli nie czekają w długich kolejkach. I tutaj jest ta satysfakcja, że człowiek robi coś, co ma sens - dodał Mbamu Nsonsa.
     Przebywająca na oddziale położniczym Sylwia Sadowska, która 13 stycznia urodziła zdrową córkę Lenę jest zadowolona z opieki - Nie wyobrażam sobie lepszego lekarza. Po prostu nie ma lepszego, ten certyfikat przyznany został panu doktorowi jak najbardziej słusznie - usłyszeliśmy.

Magdalena Lachowicz
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1144 (3/2014)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry