W środę 20 listopada na nakielskiej przystani odbyło się spotkanie dotyczące nocnej i świątecznej opieli lekarskiej w szpitalu w Szubinie. Przypomnijmy, że zarząd Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie chce zrezygnować z organizacji dyżurów w Szubinie.

Na spotkaniu próbowano rozwiązać problem braku dyżurów w szpitalu w Szubinie fot. Remigiusz Konieczka
Na spotkaniu próbowano rozwiązać problem braku dyżurów w szpitalu w Szubinie fot. Remigiusz Konieczka

     Dyżury odbywają się w dwóch lokalizacjach, podczas gdy NFZ wymaga tylko jednej lokalizacji. Kierownictwo spółki chce zostawić dyżury lekarskie tylko w Nakle. Tłumaczy to brakiem lekarzy.

     Z takim obrotem sprawy nie zgadzają się radni Rady Powiatu wybrani z terenu gminy Szubin czy radni Rady Miejskiej w Szubinie. Dlatego na prośbę radnego Zbigniewa Sabacińskiego starosta nakielski Tadeusz Sobol zorganizował spotkanie, w którym uczestniczyli m.in. członkowie Zarządy Powiatu, władze samorządowe gminy Szubin, szefostwo szpitala.

     Reporter Pałuk został wyproszony ze spotkania. Starosta to tłumaczył tym, że omawiane będą dane spółki.

     Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, podczas rozmów prezes spółki Adrianna Nowicka potwierdziła, że z dniem 1 grudnia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Szubinie nie będzie. Zebrani próbowali znaleźć rozwiązanie, które pozwoliłoby zachować w Szubinie nocną i świąteczna opiekę w ramach POZ.

     Więcej w papierowym wydaniu Pałuk w czwartek, 28 listopada.

Remigiusz Konieczka, 20 XI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry