Rano 19 marca dyrektor szpitala w Żninie wdrożył kolejne środki bezpieczeństwa, by ograniczyć możliwość epidemii koronawirusa na terenie tej placówki. To, co miało obowiązywać od jutra (20 marca), zostało wdrożone już dzisiaj. Jednocześnie szef PCZ zapewnił, że póki co nie było w tej placówce żadnego przypadku, który kwalifikowałby się do przewiezienia pacjenta do szpitala zakaźnego w związku z obecną epidemią.

     W dzisiejszym papierowym wydaniu Pałuk informujemy, że dyrektor Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie Roman Pawłowski planuje od jutra (20 marca) od 7.00 ograniczyć do minimum możliwość wchodzenia osób z zewnątrz do szpitala. Co prawda już od kilkunastu dni jest zakaz odwiedzin bliskich leżących w szpitalu. Nie oznacza to jednak, że do szpitala w ogóle nikt nie wchodzi. Przychodzą pacjenci i osoby, które chcą załatwić jakieś sprawy administracyjne.
     Dzisiaj (19 marca) otrzymaliśmy informację, że do budynku szpitala już w ogóle nie można wejść, a przed głównym wejściem stoi ratownik medyczny. Skontaktowaliśmy się z Romanem Pawłowskim. Szef szpitala poinformował, że procedura, o której mówił nam poprzedniego dnia, a która miała wejść w życie od 20 marca od 7.00, została przyspieszona i obowiązuje już dzisiaj. Otóż na głównym wejściu do szpitala będzie się odbywało bezdotykowe badanie temperatury, a z wchodzącymi będzie przeprowadzany wywiad. Sprawdzany będzie cel wizyty. Możliwe są wizyty ze skierowaniami do laboratorium, rentgena oraz na SOR i na oddziały szpitalne. Wchodzący będą też rozpytywani, czy mieli kontakt z koronawirusem lub niedawno byli za granicą. Zostanie ustawiony przed wejściem jeszcze dzisiaj lub jutro (19-20 marca) specjalny namiot, w którym będzie można przeprowadzić taki wywiad, pobrać wymazy i wdrożyć inne środki bezpieczeństwa.
     Roman Pawłowski zapewnił również, że do dzisiejszego przedpołudnia (rozmawialiśmy po 10.30) nie było w żnińskim szpitalu przypadku, w którym by stwierdzono podejrzenie koronawirusa, a pacjenta należało odwieźć do szpitala zakaźnego.

Karol Gapiński, 19 III 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry