Dotarły do nas informacje, że na izbę przyjęć szpitala w Szubinie w czwartek (19 marca) przyszła pani z objawami covid-19. O wyniku badań poniżej.

fot. Piotr Bembenek
fot. Piotr Bembenek

     Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić kobieta wróciła z Holandii. Do placówki leczniczej przybyła z rodziną.

     Rzecznik Grupy Nowy Szpital Marta Pióro powiedziała nam, że na izbie przyjęć w porozumieniu ze służbami sanitarnymi zostały wszczęte odpowiednie procedury. Izba przyjęć jest zamknięta do czasu ich zakończenia, czyli bezterminowo. - Czekamy na wynik badania - powiedziała rzeczniczka. Reszta oddziałów działa normalnie. O szczegółach związanych z okolicznościami, które miały bezpośredni wpływ na zamknięcie izby przyjęć, nie chciała informować.

Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki lub e-Pałukach w czwartek, 26 marca

(rk), 19 III 2020

 

     Aktualizacja na dzień 20 marca, 10.50:

     Izba przyjęć zamknięta. Nie są przyjmowani pacjenci na oddziały chirurgiczny i wewnętrzny. Pacjentki do porodów korzystają z innego wejścia. Pediatria z kolei ma swoją izbę przyjęć i w związku z tym oddział dziecięcy działa normalnie. Personel szpitala został zabezpieczony.

     - Nadal czekamy na wyniki badań - poinformowała Marta Pióro, rzecznik Grupy Nowy Szpital.

     Aktualizacja na dzień 20 marca, 14.45:

     Jak poinformowała Marta Pióro - wynik badania jest ujemny, czyli koronawirus nie został potwierdzony.

(rk)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry