Rozstrzygający dla klasyfikacji generalnej był wyścig drugi. Walka o dobra pozycję rozegrała się już na starcie. na pierwszym planie ekipa techniczna Atila Havasa.

        fot. Remigiusz Konieczka

25 lat sportów motorowodnych w Żninie
Nie tylko na wodzie
     W rozegranych 3 i 4 lipca w Żninie drugich eliminacjach Motorowodnych Mistrzostw Świata Formuły 500 uczestniczyło ponad 70 zawodników z kilkunastu państw Europy, USA i RPA.

     W klasie mistrzostw świata zwyciężyli Włosi: Mauro Bacchi i Tiziano Trombetta, trzecie miejsce zajął Czech Jiri Masek. Tadeusz Haręza na 18 zawodników zajął 11 miejsce. W wyścigu pierwszym i trzecim zdobył 7 lokatę, drugiego nie ukończył gdyż, jak twierdził, nie chciał uderzyć zajeżdżającego mu drogę Krzysztofa Bartnickiego i wyłączył silnik. W międzynarodowych  eliminacjach Mistrzostw Polski w klasie IT-250 zwyciężyła Mistrzyni Europy Katarzyna Ciołek. Członkowie "Baszty" Żnin zajęli bardzo dobre lokaty: Radosław Szymczyk miejsce 6, a Marcin Szymczyk 10. Eliminacje mistrzostw kraju w klasie T-250 były bardzo udane dla Krzysztofa Śniadeckiego, który zdobył 2. miejsce. Ten ambitny zawodnik, również członek "Baszty" Żnin, w poszczególnych wyścigach zajmował miejsce 4., 2. i 2., a jego nowy klubowy kolega Dariusz Nogaj znalazł się na 4 pozycji na podstawie 3., 5. i 3. miejsca. W rozegranych eliminacjach Mistrzostw Niemiec w klasie ADAC wśród kilkunastu zawodników najlepsza okazała się Christina Hund.  
     Organizacja zawodów zdaniem obecnego w Żninie komisarza UIM Erwina Langa należy do najlepszych w Europie.
     Z okazji jubileuszu zawodów motorowodnych odsłonięto też "Aleję Sław" Sportu Motorowodnego na skwerze przy ulicy Sądowej. Wyróżnieni w ten sposób zostali: Tadeusz Haręza, Waldemar Marszałek i Lechosław Rybarczyk. W piątek zostało otwarte Muzeum Sportu Motorowodnego w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie. Ekspozycję tworzą plakaty, zdjęcia, gazety, silniki, medale, śruby napędowe  pochodzące ze zbiorów Józefa Kowalkiewicza, Andrzeja Jankowskiego i Jerzego Śniadeckiego oraz łódź Macieja Trzebiatowskiego. Pod koniec drugiego dnia zawodów uhonorowano prawie 100 działaczy sportów motorowodnych.
     Komandorem zawodów był dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu Jerzy Śniadecki, spikerem  Andrzej Turzyński, a biuro prasowe zawodów prowadził Michał Krzyżaniak.

Stefan Czarnecki
Pałuki nr 647 (28/2004)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry