Mogileński Dom Kultury - MY TU GRAMY

Opiekun brązowej drużyny, Sława Długokęcka

Gimnajzum Mogilno
Bój o brąz
     Zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski, to największy sukces sportu szkolnego w historii gminy Mogilno.

W niedzielę, 20 czerwca siatkarki mogileńskiego Gimnazjum brały udział w rozgrywkach Mistrzostw Polski w Pile. Startowało 16 drużyn. Podopieczne Sławy Długokęckiej zdobyły brązowy medal. W grupie pokonały Gimnazjum z Białegostoku 2:0 i Gimnazjum z Piły 2:1. W ćwierćfinale pokonały Mielec 2:1. W półfinale przegrały z Gdańskiem 0:2, późniejszym zwycięzcą mistrzostw. W zespole Gdańska grała Berenika Tomsia, reprezentantka Polski seniorek.
     W meczu o brązowy medal mogileńskie Gimnazjum ponownie zmierzyło się z Piłą i wygrały 2:1.
     Opiekun drużyny Sława Długokęcka powiedziała "Pałukom": - "Przede wszystkim chciałabym podziękować dziewczynom. To one dały z siebie wszystko, aby odnieść tak wielki sukces. Ich ataki i mądre rozegranie wzbudzały podziw licznej publiczności. Ekipę z Mogilna określano czarnym koniem turnieju. Dziękuję również burmistrzowi, który od początku w nas wierzył, a nawet kazał wracać z medalem. Na wyróżnienie zasługuje cały mój zespół. Spory wkład w nasz sukces miał również trener Maciej Adamski, bo to na jego treningach z zespołem II-ligowym, gimnazjalistki nabrały pewności siebie i ograły się z rutynowanymi zawodniczkami, co zaprocentowało odważną grą na turnieju. Najtrudniejszy był mecz o III miejsce, z gospodyniami turnieju. Mecz z Piłą zapisze się na długo w historii mogileńskiej siatkówki. Przez nasz sukces każdy już wie, gdzie leży Mogilno, i że ludzie z tego miasta kochają siatkówkę".
     Czołowa zawodniczka Marta Żychska powiedziała 'Pałukom": - "Jesteśmy bardzo szczęśliwe z odniesionego sukcesu. Pojechałyśmy do Piły walczyć o jak najlepsze miejsce i cel został osiągnięty. Cały turniej i brązowy medal chciałybyśmy zadedykować naszej tragicznie zmarłej koleżance Angelice".
     Gimnazjum Mogilno zagrało w składzie: kapitan Joanna Staszewska, Michalina Wojciechowska, Marta Żychska, Weronika Strzerzyńska, Agnieszka Długokęcka, Patrycja Spychalska, Marika Nawrocka, Marta Nowak i Katarzyna Wojciechowska.
     22 czerwca siatkarki zostały przyjęte przez burmistrza Mogilna Jacka Kraśnego w ratuszu.