Izabela Jaroszewska została wybrana najpopularniejszym sportowcem ziemi mogileńskiej. Na drugim miejscu złotej dziesiątki uplasował się Marcin Kaźmierczak fot. Paweł Lachowicz

Mogilno, XIII Plebiscyt Sportowy na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Mogileńskiej

     7 marca rozstrzygnięty został XIII Plebiscyt Sportowy Na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Mogileńskiej 2013 Roku.

     Ostatecznie na plebiscyt wpłynęły 2.263 kupony (w tym 1 nieważny) i 605 SMS-ów poprawnych. Wręczenie nagród i pamiątkowych statuetek odbyło się w pubie Patryk w Mogilnie.

    Najpopularniejszym Sportowcem 2013 Roku została jeżdżąca na nartach wodnych Izabela Jaroszewska, gromadząc bardzo dużą liczbę punktów - 6.283. Tym samym powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces. Działaczem 2013 Roku został organizator Biegu Dębowego Marek Cyrok z Dąbrowy. Tytuł Trenera 2013 Roku przypadł trenerowi piłki nożnej w Noteci Gębice – Tomaszowi Wonorskiemu.

    Podczas bankietu burmistrz Mogilna Leszek Duszyński wręczył Adamowi Kinowskiemu, decyzję o przyznaniu stypendium sportowego. Niespodzianka czekała także drużynę juniorów młodszych Pogoni Mogilno, która w tym roku odniosła największy młodzieżowy sukces w historii klubu, czyli awans do rozgrywek makroregionu.

     W związku z tym, że następnego dnia po bankiecie, 8 marca Tygodnik Pałuki i Ziemia Mogileńska obchodził swoją 18. rocznicę istnienia, wydawca tygodnika Pałuki Dominik Księski na ręce naczelnego mogileńskich Pałuk Marka Holaka wręczył upominek oraz zagrał i zaśpiewał utwór krakowskiego jazzmana Jerzego Bożyka pt. Zęby w dupie. Atrakcją bankietu był występ młodego, 15-letniego utalentowanego muzyka, ucznia III klasy mogileńskiego gimnazjum Krystiana Wołka, który dla wszystkich zgromadzonych zaprezentował pięć swoich autorskich utworów z solowego projektu Yoko Chanel.

     Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska lub e-Pałukach w czwartek, 13 marca. Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 10 III 2014

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry