75.000 zł zostało rozdzielonych na przedsięwzięcia sportowe w ramach pierwszego konkursu organizowanego zimą przez ratusz. Teraz rozdzielonych zostało w drugim konkursie 86.000 zł, mimo że w puli było jeszcze 95.000 zł. Najwięcej, bo aż 60.000 zł, otrzyma Pałuczanka.

     Burmistrz Żnina Robert Luchowski udzielił wsparcia finansowego z budżetu gminy w formie dotacji na realizację przedsięwzięć z zakresu rozwoju sportu w 2017 r. Rozdysponowane zostało między 5 podmiotów 86.000 zł.
     Przewodniczący komisji oświaty, kultury i sportu w Radzie Miejskiej w Żninie Sławomir Kujawa był też jednym z członków komisji rozpatrującej złożone wnioski w tym konkursie. Radny ten powiedział, iż wniosków było 5 i każdy z wnioskodawców otrzyma dotację, lecz nie w każdym przypadku taką, o jaką się ubiegał.
     W pierwszym konkursie na 2017 r. rozdysponowano 75.000 zł.
     Było to jeszcze pod koniec zimy. Dotacje w pierwszym konkursie otrzymało 8 podmiotów. Klub Piłkarski Brzyskorzystewko i Klub Sportowy Jeziorak Żnin otrzymały po 11.300 zł. LZS Jadowniki otrzymał 7.000 zł, a najwyższa dotacja przypadła Międzyszkolnemu Klubowi Żeglarskiemu, który otrzyma 20.000 zł. Pałucka Akademia Piłkarska Bzyki oraz Pałuckie Stowarzyszenie Karate i Sportów Walki otrzymają po 6.000 zł. Dotacja dla Uczniowskiego Klubu Sportowego 5 wyniosła 7.500 zł, a dla UKS Pałuki - 5.900 zł. Co ciekawe, nie było wśród beneficjentów Pałuczanki Żnin. Wynikało to z tego, że stowarzyszenie nie miało wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.
     Przed drugim konkursem z łącznej puli 170.000 zł pozostawało zatem jeszcze 95.000 zł do rozdysponowania.
     Sławomir Kujawa powiedział, iż niestety, nie wszystkie oferty mogły zostać rozpatrzone pozytywnie w całości. - Chodzi o to, że niektórzy wnioskowali o dotacje na wydatki, na które już otrzymali wsparcie podczas pierwszego konkursu. Chodziło np. o wnioski na wypłaty dla trenerów, gdy te wypłaty już były wsparte wcześniejszą dotacją na ten rok. Poza tym tylko 5 podmiotów się ubiegało o wsparcie - nie wiem, jak sobie radzą inne stowarzyszenia, zapewne korzystają z innych źródeł wsparcia. W rezultacie z puli 95.000 zł na drugi konkurs wydatki będą mniejsze. Nasza komisja rozdzieliła nieco ponad 90.000 zł, ale burmistrz jeszcze te dotacje nieco zmniejszył - tłumaczy Sławomir Kujawa.
     Z zarządzenia burmistrza Roberta Luchowskiego wynika, że największe wsparcie w drugim konkursie otrzyma stowarzyszenie Pałuczanka Żnin - 60.000 zł. Uczniowski Klub Sportowy Jedynka otrzyma 9.500 zł, KS Jeziorak i Pałuckie Stowarzyszenie Karate i Sportów Walki otrzymają po 6.000 zł, a UKS Pałuki zajmujący się bilardem otrzyma 4.500 zł.
     Rzecznika Urzędu Miejskiego, Dawida Kolasę zapytaliśmy, co z 9.000 zł, które nie zostały wydzielone z łącznej puli 170.000 zł w dotacjach ani w ramach pierwszego, ani ostatniego konkursu. - Środki finansowe, które nie zostały rozdysponowane w konkursie, posłużą do realizacji innych zadań w budżecie gminy. Decyzję o ich przeznaczeniu podejmie Rada Miejska w Żninie - przekazał rzecznik.

Karol Gapiński
Pałuki nr 1327 (29/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry