23 września na stadionie miejskim w Strzelnie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej z wizerunkiem patrona stadionu Ludwika Woźnicy.

Wiązanki kwiatów i znicz pod pamiątkową tablicą złożyli byli zawodnicy Kujawianki fot. Paweł Lachowicz
Wiązanki kwiatów i znicz pod pamiątkową tablicą złożyli byli zawodnicy Kujawianki fot. Paweł Lachowicz

     Sobotnia uroczystość rozpoczęła się przemarszem zgromadzonych przez płytę stadionu. Tuż za Orkiestrą Dętą OSP w Strzelnie podążali żona Ludwika Woźnicy Teresa i ich syn Wiesław, byli zawodnicy oraz działacze klubu. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonali burmistrz Strzelna, przewodniczący Rady Miejskiej i przewodniczący komitetu społecznego Andrzej Pruczkowski, a poświęcił ją proboszcz strzeleńskiej parafii ks. kanonik Otton Szymków. Następnie Krzysztof Nawrocki zaprezentował życiorys Ludwika Woźnicy zwracając szczególną uwagę na jego działalność sportową. Na zakończenie delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą i zapalili znicze. Później na stadionie odbył się mecz pamięci Ludwika Woźnicy. Zagrały dwie drużyny chłopców rocznika 2008-2011.
     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 25 IX 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry