Spółka Mogilno Sport zapłaci za lodowisko 470.000 zł w trzech rocznych ratach. Poza taflą lodu o wymiarach 40 m x 15 m, do dyspozycji łyżwiarzy będzie wypożyczalnia sprzętu i bar z ciepłymi napojami oraz przekąskami.

    Amatorzy jazdy na łyżwach nie będą już musieli jeździć na lodowisko do Gniezna czy Inowrocławia. Pod koniec sierpnia rozpoczęły się prace przygotowawcze do otwarcia krytego lodowiska w Mogilnie. Obejmowały one wytyczenie geodezyjne oraz rozplanowanie zasilania energetycznego.
     Lodowisko zostanie umieszczone między halą widowiskowo-sportową a ul. Grobla, na terenie za istniejącym placem zabaw. Obecnie wyrównywany jest teren pod lodowisko. Prace nad montażem hali oraz budową lodowiska powinny rozpocząć się 12 października. Głównym wykonawcą i dostawcą lodowiska dla gminnej spółki Mogilno Sport jest firma Alles Cool z Kępna, która ma kilkunastoletnie doświadczenie i wykonuje lodowiska w oparciu o własną produkcję. Wybrany wykonawca gwarantuje wymagane atesty i certyfikaty. Koszt budowy lodowiska wynosi 470.000 zł. Spółka kupi je na raty, rozłożone na 3 lata.
     Lodowisko będzie droższe, niż wcześniej szacowano. Podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej w Mogilnie prezes spółki Robert Michalski mówił: - Wynajęcie na trzy miesiące kosztuje 70.000 zł, a zakup 300.000 zł. Już wtedy dyrektor zauważył, że wynajmowanie co roku lodowiska za tak duże pieniądze nie ma sensu, lepiej je kupić i mieć na własność.
     Wymiary hali wynosić będą 57 m x 16 m, natomiast samego lodowiska 40 m x 15 m. Wewnątrz hali znajdować się będą stanowiska kasowe, szafki szatniowe, mały barek z ciepłymi napojami oraz przekąskami, a także kilka stolików barowych. Do całego kompleksu będą prowadzić dwa wejścia, jedno od strony parkingu za halą widowiskowo-sportową, drugie bezpośrednio z hali widowiskowo-sportowej, przez łącznik.
     Planowany termin otwarcia lodowiska został ustalony na 4 listopada. Lodowisko miałoby być czynne od listopada do marca, wszystko jednak zależy od warunków atmosferycznych, które mają bardzo istotny wpływ na działanie całego kompleksu. Maksymalna temperatura, do której może funkcjonować lodowisko, to 15 stopni powyżej zera.
     - Jeśli zainteresowanie lodowiskiem będzie duże, to przy temperaturach poniżej +15oC, np. w kwietniu, będziemy wydłużać okres użytkowania lodowiska - mówi prezes Michalski.
     Kompleks będzie czynny sezonowo, codziennie od 8.00 do 22.00, ale spółka Mogilno Sport zastrzega sobie możliwość zmiany godzin ze względu na konieczność konserwacji powierzchni lodu profesjonalną maszyną do konserwacji i odświeżania lodu (czyszczenia i wygładzania). Przerwy techniczne zostaną ustalone po okresie próbnym i podane do wiadomości na stronie internetowej www.mogilnosport.pl. W drugiej połowie października znany już będzie cennik korzystania z lodowiska. Będziemy o tym pisać, takie informacje dostępne będą także na terenie obiektu.
     Zasady wstępu na lodowisko będą podobne, jak w przypadku pływalni w Mogilnie, czyli na podstawie naliczania i rozliczania czasowego. W obiekcie hali lodowiskowej honorowana będzie również karta Mogilno Sport, podobnie jak na innych obiektach zarządzanych przez spółkę.
     Co do kwestii łyżew na lodowisku w Mogilnie - będzie można korzystać z własnych lub je wypożyczyć. Na miejscu będzie można również skorzystać z usługi ostrzenia łyżew profesjonalną ostrzałką. Wypożyczane łyżwy po każdorazowym użyciu będą ostrzone, suszone i dezynfekowane w specjalnej suszarce do łyżew.
     Dla najmłodszych dzieci, które jeszcze nie umieją jeździć na łyżwach lub po prostu jeżdżą słabo, dostępne będą specjalne łyżwy do nauki jazdy, które będzie można wypożyczyć.
     Z kolei dla amatorów gry w hokeja dostępne będą bramki meczowe. W zależności od zainteresowania korzystających z lodowiska spółka przewiduje w przyszłości udostępniać kaski, kije hokejowe, a także krążki. Na otwarcie lodowiska spółka Mogilno Sport planuje przygotowanie pewnych atrakcji. Na razie jednak prezes Michalski woli, by pozostały one tajemnicą.
     Zapytaliśmy prezesa Michalskiego, czy w związku z powstaniem lodowiska w spółce planuje się zatrudnienie dodatkowych osób. Prezes takich ruchów na razie nie planuje, ale mówi: - Chcę zaznaczyć, że w zależności od rozwoju sytuacji i obłożenia kompleksu może zapaść decyzja o zwiększeniu obsady pracowniczej. Osobą odpowiedzialną za działalność kompleksu będzie kierownik hali widowisko-sportowej zarządzanej przez „Mogilno Sport”. Kierownikiem hali widowiskowo-sportowej jest Karol Kaźmierczak.

Damian Stawski
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1337 (39/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry