Reklama w kalendarzu

Dla odwiedzających lodowisko do dyspozycji jest 200 par łyżew hokejowych w rozmiarach od 28 do 46, automatyczna ostrzałka do łyżew, 5 pingwinków do nauki jazdy dla najmłodszych, 2 bramki hokejowe oraz 10 kijów do hokeja i kasków dla dzieci.

Połączone łącznikiem z halą sportową, kryte lodowisko (biała hala namiotowa) jest kolejnym elementem stale rozbudowującego się centrum sportowo-rekreacyjnego położonego przy zbiegu ulic Niezłomnych i Grobla. fot. Damian Stawski
Połączone łącznikiem z halą sportową, kryte lodowisko (biała hala namiotowa) jest kolejnym elementem stale rozbudowującego się centrum sportowo-rekreacyjnego położonego przy zbiegu ulic Niezłomnych i Grobla. fot. Damian Stawski

     4 listopada odbyło się otwarcie oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji, czyli krytego lodowiska w Mogilnie. Zarządzający obiektem, czyli gminna spółka Mogilno Sport przygotowała na sobotę wiele atrakcji. Przede wszystkim lodowisko w sobotę było dostępne za darmo. Otwarcie nastąpiło o 8:00 i trwało do 12:00. Przez dwie kolejne godziny trwały przygotowania do uroczystego otwarcia.
     Jako pierwsi podczas uroczystego otwarcia na lodowisko wyjechali prowadzący imprezę instruktor Mogilno Sport Mateusz Studziński oraz ku zaskoczeniu wszystkich zrobił to również burmistrz Leszek Duszyński. Zrobił to dość niepewnie, ale jak sam przyznawał, od wielu lat na łyżwach nie jeździł. Burmistrz podkreślał, że lodowisko jest inwestycją, której oczekiwali mieszkańcy i której w Mogilnie brakowało.
     Nie było uroczystego przecięcia wstęgi, ale zamiast tego burmistrz ustawił krążek przed hokejową bramką i strzelała do niej Zuzanna Malczewska, córka jednego z trenerów młodzieżowych drużyn Pogoni Damiana Malczewskiego.
     Zaprezentowała się także w jeździe figurowej grupa Show on ice Emilii Rewako, a solistki Julię Sulik i Juliannę Pawłowską na taflę lodu wyprowadził burmistrz. Później poprowadziły one dla dzieci lekcje jazdy na łyżwach. Dalsze gry i zabawy z dziećmi prowadzili już instruktorzy Mogilno Sport. Do godzin wieczornych lodowisko było znów ogólnodostępne.

Sporą frajdę burmistrzowi Leszkowi Duszyńskiemu sprawiło wyjechanie jako jednemu z pierwszych na taflę mogileńskiego lodowiska fot. Damian Stawski
Sporą frajdę burmistrzowi Leszkowi Duszyńskiemu sprawiło wyjechanie jako jednemu z pierwszych na taflę mogileńskiego lodowiska fot. Damian Stawski

     Na lodowisko wchodzi się przez bramkę, dlatego łatwo policzyć ilość ludzi, jaka korzysta codziennie z krytej atrakcji. Gdy po weekendzie zapytaliśmy prezesa Mogilno Sport Roberta Michalskiego o zainteresowanie mieszkańców korzystaniem z lodowiska, ten określił to jednym słowem w młodzieżowym slangu: - Masakra. Zainteresowanie jest bardzo duże. Od samego rana tych osób nie było dużo, ale wiadomo, to weekend. Po południu tych osób było już bardzo dużo.
     W ciągu pierwszych dwóch dni (sobota darmowa i niedziela płatna) z lodowiska skorzystało około 1.000 osób. Jednocześnie z lodowiska może korzystać 50 osób.
     Przypomnijmy, że wymiary hali lodowiskowej wynoszą 57 m x 16 m, z czego sama tafla lodowiska ma 40 m x 14 m. Wewnątrz hali znajdują stanowiska kasowe, szafki szatniowe, mały barek z ciepłymi napojami oraz przekąskami, a także kilka stolików barowych. Do hali lodowiskowej prowadzą dwa wejścia: jedno od strony parkingu za halą widowiskowo-sportową, drugie bezpośrednio z hali widowiskowo-sportowej, przez łącznik.
     Oprócz tego dla korzystających z lodowiska dostępna jest automatyczna suszarka do łyżew, 200 par łyżew hokejowych w rozmiarach od 28 do 46, automatyczna ostrzałka do łyżew, 5 pingwinków do nauki jazdy dla najmłodszych, 2 bramki hokejowe oraz 10 kijów do hokeja i kasków dla dzieci.
     Wobec wielu pytań czytelników, informujemy, że kryte lodowisko nie zostanie po sezonie rozebrane, nie jest inwestycją tymczasową, ale zostało wybudowane na stałe. Głównym wykonawcą i dostawcą lodowiska jest firma Alles Cool z Kępna. Koszt budowy lodowiska wynosi 470.000 zł. Spółka kupi lodowisko na raty, rozłożone na 3 lata.

 

     CENNIK NA LODOWISKU
     Bez karty Mogilno Sport:
     •  Bilet normalny - 0,10 zł/min, godzina 6 zł
     •  Bilet ulgowy - 0,08 zł/min, godzina 4,80 zł
     •  Wypożyczenie łyżew - 0,10 zł/min, godzina 6 zł
     •  Pingwinek do nauki jazdy - 0,18 zł/min
     •  Wypożyczenie kasku - 0,10 zł/min
     •  Ostrzenie łyżew - 10 zł/szt.
     •  Wynajem całego lodowiska - 150 zł/h
     •  Wypożyczenie kija hokejowego - 5 zł/h
     Z kartą Mogilno Sport:
     •  Bilet normalny - 0,09 zł/min, godzina 5,40 zł
     •  Bilet ulgowy - 0,07 zł/min, godzina 4,20 zł
     •  Wypożyczenie łyżew - 0,09 zł/min, godzina 5,40 zł
     •  Pingwinek do nauki jazdy - 0,16 zł/min
     •  Wypożyczenie kasku - 0,09 zł/min
     •  Ostrzenie łyżew - 10 zł/szt.
     •  Wynajem całego lodowiska - 150 zł/h
     •  Wypożyczenie kija hokejowego - 5 zł/h


     Co roku lodowisko funkcjonować będzie przez okres 5 do 7 miesięcy, na pewno od listopada do marca. Jeżeli jednak temperatura powietrza na zewnątrz będzie utrzymywać się poniżej +150C, to czas otwarcia lodowiska może zostać wydłużony nawet od października do kwietnia.

Damian Stawski
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1343 (45/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry