Reklama w kalendarzu

Stadion zyska już w przyszłym roku pierwszą w powiecie mogileńskim profesjonalną tartanową bieżnię lekkoatletyczną i nowe ogrodzenie. Gmina ubiega się o dofinansowanie inwestycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

W dole wizualizacji znajduje się Hotel Mogilno. Boisko piłkarskie otacza 6-torowa, poliuretanowa bieżnia lekkoatletyczna. Na dole, między ogrodzeniem a bieżnią, znajduje się skocznia z rozbiegiem do skoku w dal. Z lewej strony za bramką znajduje się rzutnia do pchnięcia kulą, z kolei za bramką z prawej strony skocznia do skoku wzwyż.
W dole wizualizacji znajduje się Hotel Mogilno. Boisko piłkarskie otacza 6-torowa, poliuretanowa bieżnia lekkoatletyczna. Na dole, między ogrodzeniem a bieżnią, znajduje się skocznia z rozbiegiem do skoku w dal. Z lewej strony za bramką znajduje się rzutnia do pchnięcia kulą, z kolei za bramką z prawej strony skocznia do skoku wzwyż.

     W tym tygodniu ukończona została dokumentacja projektowa przebudowy stadionu im. Michała Olszewskiego przy ul. Mickiewicza w Mogilnie pod kątem znajdującej się tam zniszczonej infrastruktury lekkoatletycznej. Praktycznie od 41 lat, od organizacji w 1976 r. Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich Montreal koło Mogilna, nic tam nie było robione, poza drobnymi kosmetycznymi naprawami. Środki na dokumentację radni przegłosowali już w maju i była to kwota 35.670 zł brutto. Koszt całkowity inwestycji wynosi 1.820.081 zł brutto, z czego dofinansowanie, o które gmina ubiega się w Ministerstwie Sportu i Turystyki, wynosi 739.870 zł. Resztę stanowią środki własne gminy. Po odbiorze gotowej inwestycji będzie możliwość odzyskania przez gminę podatku VAT w wysokości ok. 340.000 zł.
     Burmistrz Leszek Duszyński mówi, że tą inwestycją odpowiada przede wszystkim na oczekiwania uczniów, rodziców i nauczycieli szkół, którzy zwracali burmistrzowi uwagę na to, że w całym powiecie mogileńskim nie ma ani jednej bieżni lekkoatletycznej z prawdziwego zdarzenia. Nie ma więc gdzie przeprowadzać zawodów lekkoatletycznych, a rywalizacja i rozwój młodych talentów w biegach, skokach i rzutach zamiera.
     Przebudowa obiektu lekkoatletycznego (otoczenia wokół boiska piłkarskiego) ma być realizowana w przyszłym roku. Powstanie bieżnia lekkoatletyczna prosta i okrężna o długości okrążenia 400 m z sześcioma torami, każdy po 1,22 m szerokości. Bieżnia zostanie wykonana z nawierzchni poliuretanowej (tartan). W projekcie jest również budowa skoczni do skoku w dal oraz trójskoku z tzw. rozbieżnią z dwoma torami po 1,22 m szerokości każdy oraz piaskownicą o szerokości 4,02 m i długości do 8 m. Powstanie również rzutnia do pchnięcia kulą, którą będzie stanowiło betonowe koło rzutu o średnicy 2,135 m, a zasięg rzutu sięgał będzie 20 m. Przygotowana zostanie również skocznia do skoków wzwyż o nawierzchni poliuretanowej (tartan).
     Dodatkowo cały stadion zyska nowe ogrodzenie, wymieniona zostanie brama, wykonane trawniki oraz rozbudowana zostanie zewnętrzna instalacja kanalizacji deszczowej w celu odprowadzania wody z bieżni. Za bramkami na płycie boiska piłkarskiego staną piłkochwyty o wysokości 6 m.
     Obiekt przystosowany będzie do uprawiania takich dyscyplin, jak: skok w dal, trójskok, skok wzwyż, biegi - na 60 m, 100 m, 110 m przez płotki, 200 m, 400 m, 600 m, 800 m, 1.000 m, 1.500 m, 5000 m, sztafeta 4x100 m, 4x200 m, 4x400 m, sztafeta szwedzka, pchnięcie kulą czy rzut piłeczką palantową.

Damian Stawski
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1344 (46/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry