Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Tylko dziewczęta jako najlepsze uczestniczki eliminacji miejsko-gminnych będą reprezentowały gminę Żnin na powiatowym szczeblu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

     Eliminacje gminne turnieju odbyły się w poniedziałek w Żnińskim Domu Kultury. W pierwszej grupie wiekowej (uczniowie szkół podstawowych klas I-VI) zwyciężyła Katarzyna Erdmann z Zespołu Szkół Społecznych Trójka w Żninie, drugie miejsce zajęła Monika Pietras ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie, a trzecie Patrycja Senger z ZSS Trójka. W drugiej grupie wiekowej (uczniowie szkół podstawowych klas VII oraz gimnazjum klas II-III) pierwsze miejsce zdobyła Kamila Erdmann z ZSS Trójka, drugie miejsce zajęła Justyna Małacha ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Żninie, a trzecie Sara Dobrzykowska z ZSS Trójka. W trzeciej grupie wiekowej (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) zwyciężyła Sandra Mikuła z I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie, drugi wynik uzyskała Natalia Łukomska z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Handlowych w Żninie, a trzecią nagrodę zdobyła Julia Magdziak z I LO w Żninie.

     Drużynowo w grupie pierwszej zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych Trójka. Drugi wynik uzyskali reprezentanci Szkoły Podstawowej w Januszkowie, a trzeci uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brzyskorzystwi. W drugiej grupie wiekowej drużynowo zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Społecznych Trójka, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Żninie, a trzecie uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brzyskorzystwi. W grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyły reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie, drugie miejsce zajęła młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie, a trzecie młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie.

     W jury turnieju zasiadali: mł. asp. Daniel Osmański - przewodniczący, komendant OSP w Żninie Paweł Filipiak, honorowy prezes OSP w Żninie Adam Rogowski, druhna Kinga Wielgosz i burmistrz Robert Luchowski. Trójka najlepszych uczniów z każdej grupy wiekowej otrzymała nagrody rzeczowe, które wręczał burmistrz. Poza tym wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Trzy najlepsze uczennice w każdej kategorii wiekowej będą reprezentować gminę Żnin na szczeblu powiatowym turnieju, który odbędzie się 12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Rogowie.

Arkadiusz Majszak, 11 IV 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry