Dzień na skateparku początkowo Marcin Niewolski planował zorganizować u progu wakacji, ale w tamten dzień padał deszcz, więc pokazy jazdy na deskorolkach i rowerach bmx na skateparku byłyby zbyt niebezpieczne. Dlatego ta impreza odbyła się w piątek 27 lipca.

Marcin Niewolski rozdał dzieciom 100 opakowań proszku holi i w finale  piątkowej imprezy odbył się festiwal kolorów. fot. Karol Gapiński
Marcin Niewolski rozdał dzieciom 100 opakowań proszku holi i w finale  piątkowej imprezy odbył się festiwal kolorów. fot. Karol Gapiński

     Dwie godziny beztroskiego, wakacyjnego czasu, ale wypełnione zupełnie innymi atrakcjami, niż te dostępne przy komputerze, spędziły dzieci, które zdecydowały się odwiedzić w piątkowe popołudnie 27 lipca żniński skatepark.

     Imprezę, która nazywa się Dzień na skateparku zorganizował po raz  ósmy Marcin Niewolski, na co dzień funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Impreza odbywa się na terenie, którym zarządza Miejskim Ośrodek Sportu w Żninie, więc ta instytucja również włącza się w organizację przedsięwzięcia.

     Tym razem nie odbyła się rywalizacja sportowa na deskorolkach i rowerach typu bmx, ale za to dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy przybyli tutaj ze swoimi pociechami mogli oglądać popisy już zaawansowanych technicznie zawodników uprawiających skateboarding i jazdę na rowerze po skateparku. Przedstawiciele szkółki skateboardingu przeprowadzili krótki kurs podstaw jazdy na deskorolkach dla tych dzieci, które myślą o tym, aby zająć się tym sportem.

     Organizatorowi udało się pozyskać słodycze oraz kupony na lody, pizzę, czy też do wypożyczalni sprzętu wodnego. Dzięki temu dzieci wzięły udział w loterii, a wszyscy, którzy przybyli do skateparku otrzymali też batoniki. Wiele osób przyjechało tutaj rowerami, ponieważ policjanci przeprowadzili akcję ich znakowania. Każdy, kto chciał dodatkowo zabezpieczyć się przed ewentualną kradzieżą swego roweru, mógł oddać go w ręce policjantów, aby ci mogli wygrawerować na nim numerki i wydać dowody rejestracyjne.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 31 VII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry