Na blisko czterokilometrowej trasie Żnin - Rydlewo - Żnin pobiegło około 70 zawodników.

Wiele osób na sportowo chciało uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości fot. Karol Gapiński
Wiele osób na sportowo chciało uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości fot. Karol Gapiński

     Około 70 osób w różnym wieku 10 listopada stawiło się w biurze zawodów umiejscowionym w Szkole Podstawowej nr 1 i wzięło w apelu ku czci bohaterów polskiej niepodległości w 100-rocznicę jej odzyskania. Po tej krótkiej uroczystości, na którą złożyło się wciągnięcie flagi na maszt i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, zawodnicy przeszli na ul. Szkolną w sąsiedztwie kortów tenisowych. Tutaj Stanisław Goclik, prezes Żnińskiego Klubu Biegacza wyznaczył linię startu tegorocznego Biegu Niepodległości.

     Zawodnicy pobiegli do Rydlewa, gdzie wyznaczono nawrót. Linia startu była bowiem jednocześnie linią mety. Dystans do pokonania wyniósł 3.936 m i został określony jako suma liczb tworzących symboliczne daty 1918 - 2018. Bieg miał charakter charytatywny. Wpływy z opłaty startowej zostały przeznaczone na obelisk upamiętniający Stefana Nawrockiego, powstańca wielkopolskiego z Sobiejuch, którego odsłonięcie planowane jest na najbliższą sobotę (17 listopada).

     Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze trójki w kategorii kobiet i mężczyzn puchary dla zwycięzców. Na koniec wszyscy raczyli się grochówką z kotła.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 13 XI 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry