22 marca rozegrane zostały indywidualne mistrzostwa powiatu żnińskiego szkół średnich w szachach. Wśród mężczyzn zwyciężył Dawid Romański, najlepszą szachistką została Justyna Lewandowska.

Najlepszą szachistką została Justyna Lewandowska fot. Marta Złotnicka
Najlepszą szachistką została Justyna Lewandowska fot. Marta Złotnicka

     W turnieju wzięli udział uczniowie pięciu szkół średnich z terenu powiatu żnińskiego: I LO w Żninie, ZSE-H i ZSP w Żninie, a także ZS w Barcinie i ZSN w Janowcu Wielkopolskim. W kategorii pań w mistrzostwach wzięły udział tylko trzy szachistki, a wygrała Justyna Lewandowska z ZSP w Żninie. W klasyfikacji mężczyzn na pierwszym miejscu uplasował się Dawid Romański – uczeń ZSN w Janowcu, tuż za nim był Borys Paliwoda ze żnińskiego LO, trzecie miejsce zdobył Jakub Grochowalski reprezentujący ZSP w Żninie.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Marta Złotnicka, 25 III 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry