W stolicy Pałuk w tym sezonie „czwartki lekkoatletyczne” wyjątkowo zakończyły się w piątek. Najlepsi młodzi lekkoatleci otrzymali dyplomy i część z nich pojedzie na finał ogólnopolski, który w połowie czerwca odbędzie się w Łodzi.

Każdy z nagrodzonych stawał na najwyższym stopniu podium; najlepszą nagrodą dla tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki, będzie możliwość wyjazdu do Łodzi na finał ogólnopolski. fot. Marta Złotnicka
Każdy z nagrodzonych stawał na najwyższym stopniu podium; najlepszą nagrodą dla tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki, będzie możliwość wyjazdu do Łodzi na finał ogólnopolski. fot. Marta Złotnicka

     Ideą czwartków lekkoatletycznych jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży lekkoatletyki. W sportowej rywalizacji biorą udział uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej, ale także i młodsze dzieci, które doskonalą się w biegach na różnych dystansach, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Organizatorem „czwartków” w Żninie jest Żniński Klub Biegacza „1992” na czele z prezesem Stanisławem Goclikiem.
     W piątek, ostatniego dnia maja, na stadionie w Żninie miał miejsce finał miejski „czwartków”. W biegach na 60 m wśród uczennic kl. IV najlepsze były: Emilia Wodzińska, Iza Powalska i Michalina Liana; wśród chłopców Miłosz Muszyński; w roczniku 2007 (V klasa) Matylda Mielcarzewicz, w roczniku 2006 - Justyna Jurkowska i Iga Kończal oraz Wiktoria Rabulińska, a wśród chłopców z tego rocznika Fabian Adamski, Joachim Springer i Wiktor Dominiak.
     W biegu na 300 m czwartych klas i młodszych najlepsi byli Julita Błaszczyk i Oliwier Sawin. W roczniku 2007 - Izabela Marcinkowska, Oliwia Jędrzejczak i Nikola Boruch, a wśród chłopców Mateusz Brończyk. W roczniku 2006 - Wiktoria Pawłowska.
     W biegu na 600 m na najwyższych pozycjach z kl. V sklasyfikowane zostały Maja Tonder i Zuzanna Strękowska, a z kl. VI Martyna Bolewska.
     Jeśli chodzi o skok w dal, w grupie najmłodszej - czwartoklasistów - najdłuższe skoki oddały: Emilia Wodzińska, Julita Błaszczyk i Maja Goc. Wśród kl. V były to: Izabela Marcinkowska, Oliwia Walczak i Maja Tonder, a w kl. VI - Justyna Jurkowska, Martyna Bolewska i Wiktoria Rabulińska, natomiast w grupie chłopców z kl. VI - Fabian Adamski, Wiktor Dominiak i Bartosz Piechocki.
     W rzucie piłeczką w najmłodszej grupie najdalej rzuciły: Julia Stalkowska, Zuzanna Lisiecka i Ola Strzysz, a wśród chłopców - Miłosz Muszyński, Oliwier Sawin i Franek Tutka; w kl. V - Hania Horka, Julia Piasecka i Zuzanna Strękowska oraz Miłosz Brończyk. Wśród uczniów kl. VI – Aleksandra Lisiecka i Joachim Springer.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Marta Złotnicka, 3 VI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry