Na starcie pierwszej edycji Dworskich Przełajów o puchar burmistrza Żnina stanęło ponad 100 zawodników.

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     Dwór Marzeń w Sielcu z Izbą Admiralską poświęconą admirałowi Józefowi Unrugowi w ciągu roku tętni życiem przede wszystkim kulturalnym. Odbywają się tam koncerty, gale konkursowe, pokazy mody i inne imprezy. Poza tym turyści przyjeżdżają, by oglądać pamiątki poświęcone admirałowi, który był twórcą polskiej Marynarki Wojennej po okresie zaborów, a we wrześniu 1939 r. dowodził obroną polskiego wybrzeża podczas napaści hitlerowskiej.

     Katarzyna Rodziewicz, obecna właścicielka kompleksu dworsko-parkowego postanowiła zadbać też o kulturę fizyczną mieszkańców Pałuk i nie tylko. Otoczenie parkowe dworu w Sielcu z licznymi pomnikami przyrody jest bardzo przyjazne biegaczom i miłośnikom nordic walking. Stąd pomysł zorganizowania Dworskich Przełajów o puchar burmistrza Żnina. Pierwsza ich edycja odbyła się w niedzielę 29 lipca. Na starcie do biegów na 10 i 5 km oraz marszu z kijkami stanęło ponad stu zawodników.

     Na 10 km zwyciężył Bartosz Kuśnierek, na 5 km - Arkadiusz Grzechowiak, w marszu nordic walking Marek Potrzebowski. Odbyły się też biegi juniorskie. Wszyscy uczestnicy zostali udekorowani medalami i mogli się także wzmocnić po wysiłku dzięki posiłkowi, który przygotowali dla nich organizatorzy.

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 29 VII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry