Artykuł tygodnia
  • Wehrmacht przeprawi się przez Noteć
    Wehrmacht przeprawi się przez Noteć

    Od 3 do 9 lipca na terenie sołectwa Samoklęski Duże (gmina Szubin) odbywać się będą tzw. działania naukowo–poznawcze Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Pionier 39". Grupa ta jako profil rekonstrukcyjny wybrała saperów szturmowych Wehrmachtu. Dlatego też głównym ich zadaniem będzie montaż szturmowej kładki pontonowej na rzece Noteć.

Pod bramkami dochodziło do wielu groźnych sytuacji. W walce o piłkę w zielonym stroju Patryk Sławski, z prawej trzymający za koszulkę Dawid Adamczyk. 
                       fot. Piotr Sławski

"Pałuczanka" - "Brzysko-Rol" 2:3 (1:2)
     Pokazali charakter

    w derbach
     Tydzień temu drużyna juniorów młodszych Brzyko-Rolu Brzyskorzystewko zapewniła sobie mistrzostwo grupy III bydgoskiej, jednak w meczu derbowym nie było odpuszczania i drużyna grała z dużą wolą walki. Zarówno gospodarze, jak i goście na boisku walczyli bardzo ambitnie.

     Prowadzenie w 13 min zdobyła Pałuczankia po strzale Damian Springera. Następnie po pięknej dwójkowej kontrze Kasprowiak, Janasiński w 18 minucie bramkę wyrównującą strzelił ten drugi. W 27 minucie Brzysko-Rol wyszedł na prowadzenie po efektownym strzale pod poprzeczkę Piotra Kowalskiego. W 55 minucie po wrzutce z rzutu rożnego piękną główką popisał się Łukasz Cieślak zdobywając trzecia bramkę dla Brzysko-Rolu. Gospodarzy było stać tylko na strzelenie drugiej bramki w 72 minucie spotkania, jej autorem był Dawid Adamczyk. W 80 minucie powinna paść 4 bramka dla Brzysko-Rolu, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Pałuczanki nieskutecznie strzelał Mateusz Janasiński.
      Pałuczanka: Jakub Jarmuż, Jarosław Figiela, Mikołaj Łochowicz, Mateusz Kopterski, Bartosz Dobrowolski, Dawid Adamczyk, Łukasz Korygacz, Kamil Sudoł, Damian Springer, Marcin Ciuper, Kornel Kwasek, rezerwa: Przemysław Figiela, Radosław Małecki, Mateusz Mikoś, Michał Pilachowski, trener: Adam Białożyński; Brzysko-Rol: Tomasz Pankowski, Daniel Kowalik, Kacper Ćwikliński, Daniel Kuś, Piotr Kowalski, Mariusz Kasprowiak, Kamil Igła, Krystian Ibiorowski, Patryk Sławski, Mateusz Janasiński, Łukasz Cieślak, rezerwa: Radosław Zieliński, Radosław Kużel, Filip Sławski, Michał Sprutta, Marcin Kraczek, trener: Rafał Krygier.

Piotr Sławski, 10 VI 2009

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj.
Copyright 2006-2010 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry