Ekspozycję poświęconą ks.  Wawrzyniakowi można zwiedzać do końca roku
        fot. Joanna Świetnicka

Chabsko
    
     W piątkowe popołudnie 15 października w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku (gm. Mogilno) miało miejsce niecodzienne spotkanie. Uroczyście otwarto tam bowiem dwie wystawy jednocześnie.

   Pierwsza z nich pod nazwą Ksiądz Piotr Wawrzyniak w pamięci społeczeństwa poświęcona jest pamięci wielkiego Polaka, patrioty i kapłana ks. prałata Piotra Wawrzyniaka. Z kolei druga pod tytułem Miejsce  człowiek  tradycja jest podsumowaniem pleneru artystycznego, który w lipcu odbył się w Mogilnie.
   Ekspozycje powstały z inicjatywy Muzeum Ziemi Mogileńskiej z siedzibą w Chabsku i Mogileńskiego Domu Kultury. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Mogileński Komitet Obchodów 100. rocznicy śmierci Księdza Piotra Wawrzyniaka.
   Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska, 21 października (czwartek). Więcej zdjęć w naszej internetowej galerii.

Joanna Świetnicka, 18 X 2010

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry