Radny "Wspólnoty" Grzegorz Stochliński pytał burmistrza Mogilna na sesji 3 listopada, czy to prawda, że włoscy biznesmeni, którzy chcą inwestować na wysypisku śmieci w Szerszawach goszczeni byli przez mogileńskich samorządowców na zakrapianej imprezie w muzeum w Chabsku. Jacek Kraśny oburzony mówił: - "Jestem zdumiony tymi pomówieniami. Dziwię się, że pan Stochliński jakieś plotki rozpowszechnia". "Pałuki" jednak zdobyły zdjęcia z tej imprezy, na której pito i tańczono do późnych godzin nocnych.

  Jak lokalne władze mogileńskie gościły biznesmenów z Włoch
   
    Wbrew temu, co mówił na sesji 3 listopada burmistrz Jacek Kraśny, włoscy biznesmeni, którzy są zainteresowani uruchomieniem na wysypisku odpadów komunalnych w Szerzawach zakładu pracy, byli przyjmowani przez samorządowców zakrapianą imprezą. Rację miał radny Grzegorz Stochliński, który pytał o to na sesji.
    Zakrapiana impreza w publicznym miejscu, na dziedzińcu Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku odbyła się w sierpniu tego roku po tym, jak goście z Włoch zwiedzili wysypisko w Szerzawach i Zakład Gospodarki Komunalnej w Mogilnie. Zwiedzili także salę muzeum. W spotkaniu poza władzami powiatu mogileńskiego uczestniczyli burmistrzowie i wójtowie oraz przewodniczący rad miejskich i gminnych gmin wchodzących w skład powiatu: Dąbrowy, Strzelna, Mogilna i Jezior Wielkich.

    Na dziedzińcu muzeum przygotowany był namiot. Obok namiotu rozpalono ognisko i w pogotowiu czekała ściągnięta na imprezę kapela ludowa ze Sławska Wielkiego "Kujawy". Na stołach pojawiło się mnóstwo piwa puszkowego i wódka oraz jedzenie. Imprezę obsługiwało do samego końca, do późnych godzin nocnych 6 pracowników Starostwa Powiatowego. Podawali do stołów, potem sami także pili alkohol, a gdy zaczęły się tańce, także tańczyli z włoskimi biznesmenami przy skocznej ludowej muzyce.

Marek Holak

Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 718 (46/2005)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry