Tekst Roku 2007
       

   
NOMINACJA:
    Marek Holak: Komendant Straży Miejskiej śledzi urzędników, Pałuki i Ziemia Mogileńska, nr 12/2007
    uzasadnienie Dominika Księskiego: Trzeba było zdobyć materiały, jakie na ulicy nie leżą. Materiał o znaczeniu ogólnopolskim. Dobrze warsztatowo zrealizowany. Są dokumenty, są przypuszczenia, rekonstrukcja, suspens.
    uzasadnienie Roberta Łuczaka: Namiastka państwa policyjnego w samorządzie mogileńskim przy aprobacie byłego burmistrza. Problem, który zyskał rozgłos ogólnopolski.
    uzasadnienie Romana Wolka: Autor pokazał do czego prowadzi sytuacja, gdy komuś daje się do ręki tak ogromną władzę, jak śledzenie przez wewnętrzny monitoring ratusza urzędników i petentów na głównym korytarzu. Czysty Orwell.

   
TYPOWANE DO NOMINACJI BYŁY TEKSTY:

    Joanna Bejma: Wirus brodawczaka atakuje na basenie, Pałuki nr 16, s. 10
    uzasadnienie Arkadiusza Majszaka: To dzięki temu tekstowi opinia publiczna dowiedziała się, że władza ukrywa problem, który jest niezwykle niebezpieczny. W mniemaniu władz lepiej było nabrać wody w usta, by nie siać paniki i nie stracić klientów. Autorka dotarła do materiałów, które obnażyły (prawie) gołą  prawdę.
    uzasadnienie Tomasza Rogacza: Władza chciała ukryć problem, ale Asi udało się go wyciągnąć na światło dzienne. Po prostu strzał.

    Marek Holak: Muzeum bałaganu, Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 41/2007
    uzasadnienie Romana Wolka: Mieszkańcy ziemi mogileńskiej z Pałuk dowiedzieli się, co stało się ich pamiątkami przekazanymi do muzeum w Chabsku. Często wypożyczyli pamiątki a te poginęły bądź zostały rozkradzione.
    
    Marek Holak: Nietykalna, Pałuki i Ziemia Mogileńska, nr 28/2007
    uzasadnienie Sławomira Gacka: Autor pokazał kilka miesięcy po wyborach, jakie polityczne zobowiązania zapewniające nietykalność wysokim urzędnikom ratusza musiał podjąć burmistrz Mogilna, by mieć poparcie PiS i Przymierza.

    Remigiusz Konieczka, Koniec z piwem, nr 7/2007, s.1-9
    uzasadnienie Staszka Tyrakowskiego: Reporter dotarł do ludzi od których dowiedział się ciekawych rzeczy dziejących się w browarze i skutkującech upadkiem tej firmy. Sprawa znalazła się w sądzie i trwa.

    Arkadiusz Majszak, Grzywna dla mało doświadczonego lekarza,  Pałuki nr 8/2007, s. 2
    uzasadnienie Staszka Tyrakowskiego: Reporter  pociągnął temat nieodpowiedniego potraktowania pacjentki po prawidłowej diagnozie lekarza pierwszego kontaktu. Sprawa zakończyła się wyrokiem.

    Tomasz Rogacz, Zabawy nieletnich w klubie Ibiza, Tygodnik Szubiński nr 19, s.1
    uzasadnienie Arkadiusz Majszaka: Tekst o problemie, na który wcześniej nikt nie zwracał uwagi. Dopiero interwencja Tomasza Rogacza spowodowała, że rodzice zaczęli interesować się jak ich nastoletnie córki chodzą ubrane na dyskotekę oraz co znajduje się w ich programie. Po tym artykule w Intenecie przestały się również ukazywać zdjęcia skąpo odzianych nastoletek.
    uzasadnienie Marty Złotnickiej: Tomek ujawnił sprawę, na którą nikt nie zwracał uwagi bądź przymykał na nią oko, po jego interwencji tym, co się dzieje w Klubie Ibiza zainteresowałao się wiele osób, przezde wszystkim rodzice nastolatek, którym wydawało się, że są już takie dorosłe.
    uzasadnienie Magdy Kruszki: Autor opisuje bardzo ważny problem odpowiedzialności rodziców za dzieci. Podkreśla niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą wyzywające zachowanie nastolatków i umieszczanie prowokacyjnych djęć w Internecie. Dzięki temu tekstowi być może wielu rodziców uświadomiło sobie, jakie zagrożenia czekają na ich dziecko w dyskotece.
    uzasadnienie Karola Gapińskiego: Skandalizująca sprawa. Może nie doszło do poopełnienia przestępstwa, ale zachowanie dziewczyn, a także organizatorów pokazu bielizny erotycznej, którzy nieletnie wpuścili na imprezę, i wreszcie postępowanie realizatorów nagrania w Internecie jest na pewno nieobyczajne. Oświadczenie realizatorów projektu zamieszczone w Internecie zakrawa o bezczelność.
    uzasadnienie Mirki Roszak: Dzięki temu artykułowi na światło dzienne wychodzi sprawa uczestnictwa w zabawach w klubie Ibiza gimnazjalistów. Autor dotarł do świadków, oparł się też na  filmie, który krążył w Internecie. Wątek pewnie powtarza się w wielu dyskotekach, choć oficjalnie właściciele będą zaprzeczać lub tłumaczyć się w stylu "wyglądają na starszych". Być może jednak tekst ten odniesie skutek społeczny i rodzice będą baczniej zwracać uwagę na zabawy swoich pociech.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry