Tekst roku 2008


 Informacja dla jurora
  1. Bardzo dziękuję za poświęcenie czasu przy ocenie.
  2. Otrzymujecie wybrane przez redakcję teksty wraz z uzasadnieniami ich nominacji. Nominacje redaktorów (Dominik Księski, Dorota Księska, Marek Holak, Staszek Tyrakowski, Marcin Dobosz) są ważniejsze, bo mogli nominować tylko po trzy teksty w każdej kategorii. Jeśli nominował sam autor - trzeba pamiętać, że mógł nominować tylko JEDEN swój tekst, jest to więc tekst uznany przez niego za najlepszy, jaki napisał w roku (regulamin konkursu znajduje się poniżej regulaminu pracy jury).
  3. Na koniec jeszcze raz dziękuję.


 

parafraf 1

  Juror w każdej z kategorii, którą ocenia, szereguje wg kolejności pięć tekstów (zdjęć) spośród nominowanych w danej kategorii, mając do dyspozycji 15 punktów (standardowy rozkład punktacji: 5,4,3,2,1 pkt.). 
   Może nie nagrodzić żadnego tekstu.
   Nie musi wykorzystywać wszystkich punktów.
   Może punkty rozdzielić niestandardowo, ale żadnemu tekstowi z owej piątki nie może przydzielić więcej niż 7 punktów.
   Może nagrodzić tylko jeden tekst (wtedy ma do dyspozycji maksymalnie 7 punktów)
   Może nagrodzić dwa teksty (wtedy ma do dyspozycji maksymalnie 9 punktów)
   Może nagrodzić trzy teksty (wtedy ma do dyspozycji maksymalnie 12 punktów)
   Może nagrodzić cztery teksty (wtedy ma do dyspozycji maksymalnie 14 punktów)

parafraf 2

  Swój werdykt juror przesyła mailem pod adres: wydawca@paluki.tygodnik.pl w następującej formie:
  kategoria: aaa
  tekst nr 1: xx pkt.
  tekst nr 2: xx pkt.
  tekst nr 3: xx pkt.
  tekst nr 4: xx pkt.
  tekst nr 5: xx pkt.
  Do werdyktu dołącza uzasadnienie jednego, najlepszego w danej kategorii tekstu (zdjęcia). Organizator konkursu wykorzysta uzasadnienia w druku przy publikacji wyników konkursu. Juror może również przekazać wszelkie swoje uwagi. Jeśli będą one krytyczne (za takie też jesteśmy wdzięczni), zostaną przekazane wyłącznie autorowi (konkurs ma służyć publicznemu wyróżnianiu, a nie dołowaniu). 

 

parafraf 3

  Punkty przyznane przez wszystkich jurorów poszczególnym tekstom dodaje się. Teksty, które osiągnęły największą ilość punktów zdobywają nagrody - trzy w każdej kategorii. W przypadku małej liczby przyznanych punktów w jakiejś kategorii nagród można w ogóle nie przyznać, można przyznać jedynie pierwszą (lub dwie - pierwszą i trzecią itp.). Punkty zlicza wydawca Pałuk i proponuje na ich podstawie ostateczny werdykt do zatwierdzenia jury głównemu.

 

parafraf 5

  Sprawy sporne związane z regulaminem rozstrzyga wydawca tygodnika Pałuki.

 

wydawca
Dominik Księski

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry