Konfrontacji nie będzie

    Kto na fotel?

     - Andrzej Wrona nie będzie naszym kandydatem na burmistrza, bo nie wyraził na to zgody – powiedział przewodniczący Rady Miejskiej w Szubinie Józef Sarnowski.

     Nowa kandydatura zostanie przedstawiona na zebraniu Regionalnego Komitetu Wyborczego, które odbędzie się 24 lipca.

    Przygotowania do wyborów na burmistrza Szubina trwają. Z upływem czasu pojawiają się coraz to nowi kandydaci.

    Oprócz Kazimierza Dąbrowskiego, startującego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości (Tygodnik Szubiński Pałuki nr 26), o to stanowisko ubiegać się będzie również obecny wiceburmistrz Ignacy Pogodziński. W walce o burmistrzowski fotel reprezentować będzie Sojusz Lewicy Demokratycznej, którego jest przewodniczącym. W skład 13-osobowego sztabu wyborczego wchodzą wszyscy aktualni radni gminni i powiatowi należący do SLD.

    Regionalny Komitet Wyborczy powołany z inicjatywy przewodniczącego Rady Miejskiej Józefa Sarnowskiego, skupia członków nie należących do żadnej partii. Kandydatem RKW na stanowisko burmistrza  był zajmujący obecnie to stanowisko Andrzej Wrona. Sam zainteresowany nie wyraził jednak zgody na uczestnictwo w wyborach. Debata nad nowa kandydatura odbędzie się na najbliższym zebraniu RKW. Tymczasem powołano już przedstawicieli regionalnych, a należą do nich Małgorzata Napierała, Jan Kucharski, Stanisław Głowacki i Józef Sarnowski. Niedługo ma zostać wyłoniona lista kandydatów na radnych gminnych i powiatowych.

    Do dziś nie ma przedstawiciela, który walczyłby o fotel burmistrza z partii związanych z Akcją Wyborczą Solidarność. W Nakle powstała tymczasem Inicjatywa Samorządowa, która skupia 10 radnych powiatowych pochodzących z prawej strony sceny politycznej.  Ograniczają oni swoją działalność do wyłonienia listy kandydatów na radnych powiatowych i gminnych. Pełnomocnikami odpowiedzialnymi za kształt listy powiatowej są Roman Danielewski i Mirosław Sławiński. Pełnomocnicy gminy to Teresa Kokot-Szymborska, Maria Pianko oraz Roman Tucholski.

    Polskie Stronnictwo Ludowe wyłoni jedynie listę kandydatów na radnych powiatowych i gminnych. Kandydatem do sejmiku jest m.in. Marek Domżała. Jak powiedział wiceprezes Miejsko-Gminnego Zarządu PSL Tomasz Wachowiak, kandydat na burmistrza może by był, ale jak na razie nikt nie wyraził na to zgody. Kto ewentualnie mógłby kandydować, tego wiceprezes PSL jednak nie powiedział.

Maciej Urbanowski

(współpraca kh)

Tygodnik Szubiński Pałuki nr 29/2002

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry